Gündem

HDP-İyi Parti birbirine girdi!

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda sürdürülen görüşmelere, Millet ittifakının gizli ortağı olduğu iddia edilen HDP ile İyi Parti arasında yaşanan tartışmalar gündem oldu.

BİR CANİDEN GELEN MEKTUP

23 Haziran İstanbul seçimleri öncesinde eli kanlı terör örgütü PKK’nın lideri Abdullah Öcalan’ın mektubunun okutulması tartışmaların başlamasına neden oldu. Meral Akşener’in Genel Başkanlığını yaptığı İyi Parti’de yer alan Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu,”İmralı’dan, bir caniden gelen mektubun televizyonlarda yorumlanamayacağını” ifadelerini kullanması HDP’lileri sinirlendirdi.

NE DİYECEKSİNİZ BUNA?

İyi Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun açıklamalarına HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan cevap verdi. Kurtulan, “İyi Parti, size söylüyorum: Size rağmen, içinde bulunduğunuz ittifaka, HDP ve PKK’ya içinde gönül vermişlerin de olduğu insanlar oy verdi. Şu an koltuklarınızda HDP’nin oylarıyla oturuyorsunuz. Bu ittifakta, CHP’yle yaptığınız ittifakta HDP’nin oylarının etkisi vardır. Ne yapacaksınız şimdi? Ne diyeceksiniz şimdi buna?” diyerek tepkisini ortaya koydu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu