Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanı'ndan faiz indirimiyle ilgili önemli açıklamalar

Kayseri Ticaret Odası’nda iş insanlarıyla bir araya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kamu bankalarıyla ilgili açıklamalar yaparak, 2020 yılına girmeden önce faiz oranlarının düşürüleceğini söyledi. 

Bakan Albayrak’ın konuşmalarının satış başları şu şekilde, “Geçtiğimiz 1,5 yıllık çetin bir sürecin ardından 2020’ye girerken artık tek haneli faizleri kamu bankalarımız sunmaya başlıyor. Herkese hayırlı olsun.” 

“Tarihte görülmemiş ekonomik saldırılara maruz kaldık. Süreci de birlikte yöneterek güçlü bir direnç koyduk ortaya. Ülkemizin potansiyeline güvenenler kazandı. Milletimizi korkutmaya çalışanlar ise hüsrana uğradı. Yolumuza devam etmemizi engellemek için hevesle bekleyen birçok kesim var. Bunlar üzüldü. Bundan sonra da milletine, ülkesine ve yatırımcısına inananlar kazanmayı sürdürecek.” 

“Henüz 1 sene önce ülkemizin enflasyon, kur ve faiz üçgenine sıkışıp kalacağını ve buradan çıkamayacağını söyleyenler vardı. Hepsi de hayal kırkılığına uğradı. Enflasyon oranlarında kaydettiğimiz iyileşmeler ile beraber yüzde 24’ten başlayan TÜFE rakamlarını yüzde 9’lara çektik. ÜFE’de yüzde 45’lik oranları da yüzde 10’lara getirdik. Bu sayede önümüzdeki yıl itibariyle tek haneli enflasyonu kalıcı hale getirmeyi planlıyoruz” 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı