Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Esnaflara Mesaj

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, zor günler geçiren esnaflara sosyal medyadan mesaj gönderdi. Bakan Albayrak, zor günlerin geçeceğini ve esnafları ayakta tutmak için var güçleriyle mesai harcadıklarını söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Esnaflara Mesaj
20 Nisan 2020 - 22:49

 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, zor günlerden geçen esnaflara sosyal medya üzerinden umut verdi. Bakan Albayrak esnafların yakında iş yerinin eskisi gibi olacağını ifade etti.

Sosyal medya üzerinden mesaj veren Bakan Berat Albayrak, “Tüm esnaflarımızın ekmek kapılını ayakta tutmak, bu süreçte onları rahatlatmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu zor günler gelip geçecek. Devletimiz esnaflarımızın yanında olmaya devam edecek.” dedi.

Esnafların sorunlarının ve yaşadığı güçlüklerin farkında olduklarını belirten Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal medya mesajında bir fırıncı esnafının görüntülerine de yer verdi.

Bakan Albayrak mesajının devamında ise yine esnaflara seslenerek, “Çok yakın zamanda inşallah esnafımızın işleri eskisi gibi olacak. O gün gelene kadar bizler de üzerimize ne görev düşüyorsa onu yerine getireceğiz. Esnaf vatandaşlarımızın bundan bir şüphesi olmasın.” ifadelerini kullandı.Öte yandan son dönemlerde esnaflar oldukça zor bir süreçten geçiyorlar. İş yerleri koronavirüs sebebiyle kapatılan veya müşteri yokluğunda iş yerlerindeki faaliyetlerine ara vermek zorunda kalan esnaflar büyük bir belirsizlik yaşıyorlar.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum