Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Son Dakika Kredi Sicil Affı Müjdesi Verdi Mi? 2020 Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak?

Türkiye'de çok sayıda vatandaş bir an önce kredi sicil affının çıkmasını bekliyorlar. Bankalar tarafından kara listeye alınan vatandaşlar yeni kredi çekebilmek için bu kara listeyi temizleyecek olan kredi sicil affının çıkmasına yönelik büyük bir beklenti içerisine girdiler. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bu konuda umut verici açıklamalara imza atmıştı. 2020 kredi sicil affı ne zaman çıkacak? 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Son Dakika Kredi Sicil Affı Müjdesi Verdi Mi? 2020 Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak?
15 Ekim 2020 - 20:00

Türkiye'de milyonlarca vatandaş kredi sicil affının çıkmasına yönelik büyük bir beklenti içerisine girdiler. Kredi sicil affı ne zaman çıkacak? Kredi sicil affı nedir? Kredi sicil affı son dakika açıklaması yapıldı mı? Kredi sicil affı kimleri kapsayacak? Kredi sicil affı ne zaman uygulamaya sokulacak?KREDİ SİCİL AFFI NEDİR?Türkiye'de bankalarla olan ilişkisinde sorun yaşayan vatandaşların büyük bir merakla bekledikleri kredis sicil affının ne olduğu da oldukça araştırılıyor. Daha önce bankalardan kredi kullanan veya kredi kartı alıp kullanan ancak kredi taksitlerinde ve kredi kartı asgari ödeme tutarlarında yapmaları gereken ödemeyi gerçekleştirmeyenler bankalar tarafından kara listeye alınıyorlar. Kara listeye alınan bu vatandaşlara bankalar tarafından herhangi şartta bir daha kredi verilmiyor. Hatta borçlarını ödemeleri dahi kara listeden çıkmalarını sağlamıyor. Bu vatandaşlar kara listeden çıkabilmek için tüm borçlarını kapatıp 5 yıl da beklemeleri gerekiyor. Kredi sicil affı kara listeyi tamamen sıfırlayacak ve tüm vatandaşlar istedikleri bankadan kredi kullanabilir hale gelecekler.

2020 KREDİ SİCİL AFFI ÇIKACAK MI?

Kredi sicil affına yönelik oluşan beklentiye karşılık verilip verilmeyeceği büyük bir merak konusu oldu. Kara listede bulunan vatandaşlar bu konunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını istiyorlar. Kredi sicil affı 2020 çıkacak mı? Bu konuda henüz atılmış somut bir adım bulunmuyorş TBMM'nin gündemine alınması durumunda veya Cumhurbaşkanı Kararı ile kısa sürede çıkarılabilecek kredi sicil affı ile alakalı talepler siyaset kurumu tarafından değerlendiriliyor. Batık kredilere yol açmamak için şimdilik ekonomi yönetimi bu konuda adım atmaya çok istekli görünmüyor.
KREDİ SİCİL AFFI SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Vatandaşlar kredi sicil affı ile alakalı son dakika açıklamalarını çok yakından takip ediyorlar. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan tüm açıklamalar bu nedenle pür dikkat araştırılıyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak koronavirüs sürecinde yapmış olduğu açıklamada kredi sicil affına yeşil ışık yakmıştı. Ancak bu konuda henüz bir adım atılmadı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum