Hatay Beşik Gibi Sallanıyor! Son 12 Saatte 3 Deprem!

Hatay'da dün gece meydana gelen 4.0 şiddetindeki depremin ardından bugün 10:40'ta ve 11:18'de iki deprem daha gerçekleşti. Yaşanan yer sarsıntısının tekrar etmesi vatandaşlarda endişeye neden oldu.

Hatay Beşik Gibi Sallanıyor! Son 12 Saatte 3 Deprem!
15 Nisan 2020 - 11:59

 

Türkiye'de depremler olmaya devam ediyor. Dün gece Hatay yakınlarında Akdeniz açıklarında gerçekleşen deprem hem Hatay'da hem de çevre illerde hissedilmişti. AFAD ve Kandilli Rasathanesi verilerine göre gece gerçekleşen depremin şiddeti 4,0 büyüklüğündeydi.

Bugün sabah saatlerinde Hatay'da ikinci depremin meydana geldiği bildirildi. AFAD tarafından yapılan bilgilendirmeye göre deprem Hatay'ın Yayladağı ilçesinde gerçekleşti. Gece meydana gelen 4.0 şiddetinde depremin ardından gerçekleşen ikinci depremin şiddeti ise 4,7 olarak bildirildi.

Bu depremin üzerinden çok geçmeden saat 11:18'de yine Hatay'da üçüncü bir deprem meydana geldi. Bu son depremin şiddetinin ise 4,4 büyüklüğünde olduğu bildirildi.

Dün geceden itibaren orta şiddette üç deprem yaşanan Hatay'da vatandaşlar gergin bir bekleyiş içerisine girdiler. Yeniden deprem olacağı endişesi nedeniyle vatandaşlar evlerinde durma konusunda çekingen davranıyorlar.

Öte yandan meydana gelen üç deprem de çevre iller Adana, Osmaniye ve Gaziantep'te de hissedildi. Edinilen bilgilere göre depremler nedeniyle herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı.Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum