Bir kamu bankası olan Halkbank vatandaşın her daim yanında olduğunu sık sık hissettiriyor. Bu süreçte hazırladığı kredi kampanyaları ile farklı ihtiyaçlara yönelik kredi vermeye devam ediyor. Son olarak vatandaşın evden çıkmadan dijital kanallar aracılığı ile başvuruda bulunabileceği, yüksek limitli ancak kolay şartlı kredi kampanyası kısa sürede büyük ilgi ile karşılandı.

Banka tarafından müşterilerine özel hazırlanan kredilerin şartları da bu süreçte oldukça esnetildi. Özel sektör çalışanları, kamu çalışanları, emekliler, öğrenciler, ev hanımları ve daha nicesi için ayrı özelliklere sahip kredilerin tamamı Halkbank tarafından sunuluyor. Halkbank özellikle SMS ile başvuru yöntemi sayesinde ön plana çıkıyor. Vatandaş kredilere evinden çıkmadan birkaç dakika içerisinde telefon mesajı ile başvuru yapabiliyor. Ardından başvurular hızlı bir şekilde değerlendirildikten sonra mümkün olan en fazla kişiye olumlu yanıt veriliyor.

HALKBANK 21 YAŞINDAN BÜYÜK HERKESE GELİR BELGESİZ KREDİ FIRSATI SUNUYOR

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar için şartları büyük oranda esneten Halkbank 21 yaşından büyük herkese kredi vermek için kredi musluklarını açmış görünüyor. 50 bin liraya kadar olan ihtiyaçlar için sunulacak kredi fırsatında da banka kredi faiz oranlarını yeniden güncelledi.

Banka müşteriye özel kredi faiz oranı uyguladığını açıklarken yüzde 1.55 faiz oranlarından başladığı açıklandı. Faiz oranları belirlenirken gelir durumu, kredi notu gibi faktörler değerlendirmeye alınıyor. Kredi geri ödemeleri de kişilerin isteklerine göre gerçekleştiriliyor. Bu süreçte aylık eşir taksitlerle, 3 aylık eşit taksitlerle, artan ya da azalan taksit ödemeleri ile farklı seçenekler sunulmaktadır. 21 yaşından büyük herkesin beğenisine sunulan kredi fırsatı aynı zamanda gelir belgesi olmaksızın veriliyor.

HALKBANK SMS KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

6-22

Halkbank tarafından 36 ay vadeli olarak sunulan kredi ile birlikte kişilerin kredi puanı değerlendirme altına alınıyor. Kredi puanı yüksek olan kişilere verilen kredi limiti de artıyor. Mobil bankacılık, banka şubeleri, internet bankacılığı ya da telefon bankacılığı başvuru kanalları arasında yer alırken SMS ile de hızlı kredi verilmektedir.

SMS ile başvuru yaparken kimlik numarası, aylık gelir ve kredi talebinizi aynı mesaj içerisinde belirterek ilgili kanallara göndermek gerekiyor. Böylece kredinin onay alıp almadığı aynı gün içerisinde iletilmektedir.