Bankanın resmi sitesinde yer alan açıklamaya göre; Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusu ile 10000 TL’ye kadar kredi ödemesi gerçekleştiriyor. Türkiye’nin devlet bankalarından biri olan Halkbank belirli koşullar doğrultusunda vatandaşa ihtiyaç duyduğu vakit kullanması için 10000 TL limitli hazır kredi sunuyor. Halkbank müşterisi olan banka hesap sahibi kişiler şubeye gitmek zorunda kalmadan Halkbank Mobil Uygulaması üzerinden ihtiyaç kredisi olarak başvuru yapabiliyor.

 Banka şubesine giderek başvuru yapmak isteyen vatandaşların da bazı işlemleri yapması gerekiyor. Başvuru yapacak vatandaşın eğer Halkbank üzerinden hesabı yok ise, kimlik kartı ve gelir belgesi ile kredi başvurusu yapması gerekiyor. Ancak daha önce Halkbank üzerinden hesap açan veya Halkbank’tan maaş alan müşterilerin, başvuru sırasında gelir belgesi gerektirmeden yalnızca kimlik kartı ile başvuru yapmaları mümkündür.

Başvuru sonucu kredi başvurusundan sonra 5 dakika içerisinde belli olmaktadır. Kredi başvurusu onaylanan kişiler 10000 TL’ye kadar olan kredilerini 36 ay vade ile kullanabilirler.

 Halkbank aynı zamanda ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen emekli vatandaşlar için de bazı kolay imkanlar sunmaktadır. Emekli maaşını bu banka üzerinden alan vatandaşlar kendilerine özel düşük faiz oranlarıyla kredi kullanabiliyor.

halkbank-sabah-erkenden-duyuru-yapti-10000-tl-ihtiyaci-olanlara-odeme-yapacak-atmden-cekin1

Emekli maaşını bu banka üzerinden almayan kişiler ise, maaşını Halkbank şubelerine taşıyarak bu kampanyadan yararlanabilir ve 10000 TL tutarında veya 10000 TL üzeri bir miktarda ihtiyaç kredisi başvuru yapabilirler.

Halkbank’ın sunduğu bu kredi için vatandaşlar üç farklı şekilde başvuru yapabilir. Bankanın mobil uygulamasını kullananlar için uygulama üzerinden ihtiyaç kredisine başvuru yapılabilir veya en yakın Halkbank şubelerinden birine giderek başvuru formunu eksiksiz biçimde tamamlayıp kısa süre içerisinden bankanın onay verdiği kredi tutarını öğrenebilirler.

Bankaya gitmek istemeyen ancak mobil uygulamayı da indirmemiş ve kullanmıyor olan müşteriler, Halkbank internet bankacılı aracılığı ile de başvuru yapabilirler. Bunun için müşterilerin hesap bilgileri ile bankanın resmi web sitesine giriş yapmaları gerekir. Daha sonrasında ihtiyaç kredisi başvurusunu tamamlayabilirler. Bankanın mobil uygulaması ve internet bankacılık sitesi vatandaşların yedi gün yirmi dört saat başvuru yapabilmeleri için uygundur. Ayrıca ihtiyaç kredisi internet üzerinden başvurulduğunda daha düşük faiz ve masrafsız kredi seçeneği de sunmaktadır.