Pandemi dönemi pek çok kişinin işsiz kalmasına neden oldu. İşsiz olan ancak hayat devam ettiği için harcamaları sürekli olarak artan vatandaşlar için masraflar giderek yükselmeye devam ediyor. Çalışmayan kesim için nakit ihtiyaçlarını karşılamak çok zor bir hale geldi. Bunun üzerine öğrenciler de okullar başlarken ihtiyaçlarını nasıl karşılayacaklarını kara kara düşünmeye başladılar.

Günümüzde pek çok öğrenci maddi ihtiyaçları için destek alamıyor. Özellikle yüz yüze eğitimin yeniden başlamak üzere olduğu bu süreç içerisinde ortaya çıkan masrafların nasıl karşılanacağı merak konusu haline geldi. Düzenli gelirleri olmadıkları için de kredi alamıyorlardı.

HALKBANK ÖĞRENCİLERİ UNUTMADI!

halkbank-öğrenci-kredisi

Bankalar ödemeleri garanti altına alabilmek için çeşitli şartlar sunuyorlar. Bu şartlar altında ise özellikle düzenli bir gelir olması yatıyor. Düzenli bir geliri olmaya vatandaşlara bankalar genellikle kredi vermiyorlar.

Halkbank öğrenciler için yeni bir kampanya başlattı. Düzenli gelir şartını ortadan kaldırarak uzun zamandır okullarının yüz yüze eğitime geçmesini bekleyen öğrenciler için kredi kampanyası hazırlandı. Üstelik kredi faiz oranlarını da düşük tutarak, öğrencilerin mağduriyetlerine bir destek daha vermeyi amaçladı.

Halkbank düzenli geliri olmayan öğrencilere kredi veriyor. Maddi olarak zorlanan ve eğitim öğretim yılında ortaya çıkan masrafları nasıl karşılayacaklarını kara kara düşünen öğrenciler için 55 bin liraya varan ihtiyaç kredisi verecek. Kredi ödemeleri ise 36 ay vadeli olarak yapılacak. Bu süreçte yüzde 1.58 oranında faiz oranı ile birlikte öğrencileri zorlamayan bir kredi kampanyası düzenlendi.

Öğrenciyi destekleyen bir banka olarak bir adım öne çıkan Halkbank, kredi sicili bozuk olmayan öğrencilere yeni destekler vermeye hazırlanıyor.