CHP hakkında, İBB Hakkında ve İstanbul Büyükşehir Belediye Sözcüsü Murat Ongun hakkında ilginç yorum ve suçlamalar yapan Tevfik Göksu’nun katıldığı programda, cevap hakkı doğmasında rağmen CNN Murat Ongun’un programa bağlanma talebini geri çevirmiş ve dolayısı ile Murat Ongun CNN Türk'e tepki göstererek, "Yine tek taraflı bir yayınla, yalan iddiaları yayınlıyor. Tevfik Göksu’nun asılsız iddialarına yanıt vermek çok kolay. Yeter ki, cevap hakkımıza saygı duyun" dedi.

Ongun, İBB Meclisi AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu'nun iddialarına yanıt vererek, "Mahkeme kararı varsa ben istifa edeceğim, yoksa Tevfik Göksu’yu istifaya davet ediyor ve meydan okuyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Programda Tevfik Göksu, “Halk Ekmeği’de Recep Tayyip Erdoğan Yaptı” şeklinde bir sahiplenme ve söylem de gerçekleştirince olay başka bir tarafa gitti ve insanlar hem sosyal medyada “AKP neler yapmadı?”,”AKP neleri sahiplendi?” diyerek araştırma yapmaya başladı.

174067-1

Resmi kayıtlarda ve internetten tek bir arama ile ulaşılabilecek bilgiler neden ve nasıl çarpıtılıyor biz de anlamadık ama işte sosyal medyada yine AKP yapmadı diyerek gündem olan bazı havalimanı ve üniversiteler;

Öncelikle Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı söylenen Halk Ekmek CHP döneminde rahmatli Ahmet İsvan tarafından 1971 yılında kurulmuş 1978’de de direk ekmek üretimine başlamıştır.

Akp Genel Başkanı ve Cumhur Başkanı tarafından biz yaptık denilen Adıyaman Havalimanı , 1998 yılında AKP iktidara gelmeden 4 yıl önce hizmete girmişti.

Akp Genel Başkanı ve Cumhur Başkanı tarafından biz yaptık denilen Süleyman Demirel Üniversitesi, 1992 yılında AKP iktidara gelmeden 10 yıl önce kurulmuştu.

Akp Genel Başkanı ve Cumhur Başkanı tarafından biz yaptık denilen Muş Havalimanı, 1992 yılında AKP iktidara gelmeden 10 yıl önce sivil kullanıma açılmıştı.

Akp Genel Başkanı ve Cumhur Başkanı tarafından biz yaptık denilen ve bunu söylediğinde de çok fazla gündem olan Adnan Menderes Havalimanı ise              17 Kasım 1987 AKP iktidara gelmeden 15 sene önce kullanma açılmıştı.