Halil Sezai Olayında Yeni Gelişme! Baltalı Görüntüler İle Alakalı Açıklama Yapıldı!

Ünlü sanatçı Halil Sezai'nin 67 yaşındaki komşusunu darp etmesine dair gelişmelerin ardı arkası kesilmiyor. Halil Sezai'nin avukatları darp edilen Hüseyin Meriç'in baltalı görüntülerini mahkemeye sunarak tutukluluğa itiraz etmişlerdi. Hüseyin Meriç ise baltalı görüntüler ile alakalı olarak bugün bir açıklama yaptı.

Halil Sezai Olayında Yeni Gelişme! Baltalı Görüntüler İle Alakalı Açıklama Yapıldı!
26 Eylül 2020 - 18:08

Halil Sezai'nin 67 yaşındaki komşusu Hüseyin Meriç'i darp etmesinin ardından tutuklanmıştı. Ünlü sanatçının avukatları unutulmaya başlanan darp olayını yeniden gündeme getirdiler. Darp edilen Hüseyin Meriç'in baltalı görüntüsünü mahkemeye sunan avukatlar, müvekkillerinin tutukluluğuna itiraz etmiş ve serbest bırakılmasını talep etmişti.

BALTALI GÖRÜNTÜLER SAHTE!

Darp olayının mağduru olan Hüseyin Meriç ise bugün avukatı ile beraber bir açıklama yaparak baltalı görüntüler hakkında konuştu. Görüntülerin tamamen sahte olduğunu söyleyen Hüseyin Meriç, "Bu görüntülerin gerçekle alakası yok. Bir avukat bu kadar ciddiyetsiz bir şeyi mahkemeye nasıl sunabilir. Hakimi bununla mı kandıracaklar. 24 Temmuz'da ben aynı muameleyi görmüştüm.Evime saldırıp beni tehdit etmişti. Bunları durdurmak, toplumdan uzaklaştırmak gerekir." dedi.GÖRÜNTÜLER DARP OLAYININ ÖNCESİNE AİT!

Hüseyin Meriç'in avukatı Serap Başkan Özsan ise, "Halil Sezai tutuklandıktan sonra birileri bıktırma, korkutma ve kaçırma operasyonu yapıyor. Kiralık villanın boşaltıldığı söylendi. Ancak boş villadan müvekkilimin görüntüleri çekilmeye devam ediliyor. Delil diye sundukları görüntüler darp olayından 15 saat sonrasına aittir. Bunu daha öncesinin görüntüsü olarak sunup kamuoyunu aldatmaya çalışıyorlar. kendilerince darp için bahane üretiyorlar. Savunmalarında baltalı tehditten bahsetmeyenler şimdi tehdit edildik darp olayı o yüzden gerçekleşti diyorlar. Aklı başında kimse buna inanmaz." ifadelerini kullandı.

Öte yandan Hüseyin meriç davasında kararlı olduğunu söyleyerek, "Bizi yerimizden yurdumuzdan etmek istiyorlar. Bunlar bize saldırıyor diye toprağımızı terkedecek değiliz. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Mağdur olan bizi ve cezayı da biz çekmeyeceğiz." şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum