Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Kütüphanelerinin Çalışma Sürelerini Uzattı Bilgisini Yazılı Açıklama ile Yaptı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı yapmış olduğu yazılı açıklamayla, halkın istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda bazı kütüphanelerin çalışma saatlerinin süresinin uzatıldığını belirtti.


Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Kütüphanelerinin Çalışma Sürelerini Uzattı Bilgisini Yazılı Açıklama ile Yaptı!

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya, halk kütüphanelerinin çalışma saatlerinin hakkında yeni oluşturulan kararın bilgilendirilmesi yapıldı. Türkiye genelinde 1141 kütüphanemiz bulunmaktadır. Bunlar halk, çocuk ve yazma eser kütüphanesi olarak kategorilendirilken; 1082 halk kütüphanesi, 45 çocuk kütüphanesi, 14 yazma kütüphanesi olmak üzere toplam bin 141 tanedir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yapmış olduğu açıklamaya göre toplam 24 ilde, halk kütüphanelerinin çalışma saatlerinin revize edildiği ve sürenin uzatıldığı bildirildi. Açıklamaya göre, Beyazıt Devlet Halk Kütüphanesi, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtuluş'un isteği doğrultusunda 24 saat açık kalıp, kütüphaneden yararlanmak isteyenlere hizmet vereceği belirtildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, yapılan saat değişimlerinin halkın talepleri doğrultusunda yapıldığını, halkın istekleri doğrultusunda böyle bir karar alındığını açıkladı.

ÇALIŞMA SÜRESİ UZATILAN KÜTÜPHANELER VE YENİ ÇALIŞMA SAATLERİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada; "Vatandaşların daha fazla yararlanabilmeleri için kütüphanelerin daha uzun süre açık kalmasını öngören pilot uygulama geçtiğimiz günlerde başlatıldı ve 24 kütüphanenin çalışma saatleri uzatıldı. Uygulamaya göre, İstanbul Orhan Kemal İl Halk Kütüphanesi, Düzce İl Halk Kütüphanesi, Sivas Şems-i Sivasi İl Halk Kütüphanesi, Konya İl Halk Kütüphanesi, Çanakkale Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi, Batman İl Halk Kütüphanesi, İzmir Atatürk İl Halk Kütüphanesi, Bursa İl Halk Kütüphanesi ile Isparta Halil Hamit Paşa İl Halk Kütüphanesi her gün 08.30'dan 22.00'ye kadar hizmet verecek kütüphanelerden bazıları" ifadelerine yer verildi.