Üniversiteler Ne Zaman Açılacak Son Dakika Haberi! Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim ne Zaman Başlayacak?

Türkiye'de koronavirüs salgını nedeni ile üniversitelerde yüz yüze eğitim halen daha yapılamıyor. Bu nedenle üniversite öğrencileri üniversitelerin yüz yüze eğitimle ne zaman açılacağını merak etmeye devam ediyorlar. Üniversitelerde yüz yüze eğitimle alakalı son dakika gelişmeleri neler? YÖK'ten açıklama yapıldı mı? Üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?


Üniversiteler Ne Zaman Açılacak Son Dakika Haberi! Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim ne Zaman Başlayacak?

Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle uzun bir süredir üniversitelerde yüz yüze eğitim yapılamıyor. Üniversite öğrencileriuzaktan eğitim ile derslerini görmeye devam ediyorlar. Ancak bu durum ciddi bir rahatsızlık konusu oldu. Mesleki eğitim de alan üniversite öğrencileri uygulama desrlerinin tamamında eksik eğitim almak zorunda kalıyorlar. Bu durum ilerleyen dönemlerde mesleki yeterliliklerini etkileyecek olan üniversite  öğrencileri bir an önce yüz yüze eğitime başlamak istiyorlar.

ÜNİVERSİTELERDE YÜZ YÜZE EĞİTİM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun üniversitelerde uzaktan eğitimi tavsiye etmiş olması nedeniyle gözler bir defa daha buraya çevrildi. Bilim Kurulu üniversitelerde yüz yüze eğitimin yeniden başlamasına yönelik tavsiye kararı alacak mı? Bu konuda son günlerde bazı Bilim Kurulu üyelerinin olumlu açıklamaları üniversite öğrencilerine büyük umut oldu.

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK

Üniversitelerde yüz yüze eğitimin yeniden başlaması ile alakalı olarak en son Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir açıklama yapmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'nde konuşmuş ve son dakika bilgilerini paylaşmıştı. Peki üniversiteler ne zaman açılacak?

Üniversitelerin yeniden açılmasına yönelik bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Koronavirüs salgını nedeniyleüniversitelerde eğitim oldukça zor şartlarda devam ediyor. Biz bunun farkındayız. Ancak sağlıklı bir eğitim için gereken ortamı temin etmek zorundayız. Akademik eğitimde kesinti olmamalı. Bu nedenle uzaktan eğitime önem verdik. İniallah en kısa sürede üniversitelerimizde yine yüz yüze eğitimlere başlayacağız.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda yüz yüze eğitimde alınacak sonuçlar üniversitelerin açılmasında referans olacak. Burada başarı elde edilmesi durumunda üniversiteler yeniden yüz yüze eğitim yapmaya başlayacak.