Tutuklu Halil Sezai Hapishaneden Kendisini Savundu! Dövmesini Örnek Gösterip Ezan Savunması Yaptı!

İstanbul Tuzla'da 67 yaşındaki komşusunu darp ettiği için hakkında dava açılan ve tutuklanarak hapishaneye gönderilen ünlü sanatçı Halil Sezai kendisini hapishaneden yaptığı yazılı açıklama ile savundu. İtibar suikastine uğradığını söyleyen Halil Sezai, ezan gibi bir değere karşı olamayacağını bunun ispatının da sırtındaki dövme olduğunu söyledi.


Tutuklu Halil Sezai Hapishaneden Kendisini Savundu! Dövmesini Örnek Gösterip Ezan Savunması Yaptı!

İstanbul Tuzla'da bulunan villasında yan komşusu 67 yaşındaki Hüseyin Meriç'i darp ettiği için tutuklanan Halil Sezai için açılan davada ünlü sanatçının 13 yıl 10 aya kadar hapis cezası isteniyor. Savcılık tarafından hazırlanan iddianame Anadolu 12. Asliye Mahkemesi tarafından kabul edildi. Halil Sezai'nin davasının ilk duruşması 30 Ekim'de yapılacak.

HALİL SEZAİ HAPİSHANEDEN KENDİSİNİ SAVUNDU

Mahkemeye günler kala Halil Sezai sosyal medya üzerinden bir açıklama yayınladı. Ünlü sanatçı kendisinin itibar suikastine uğradığını söyleyerek, “Günlerdir tutuklu yargılanmama gerekçe olan olaylar hakkında çok şeyler söylendi. Herkes kendi dünya görüşüne, değer yargısına göre yorum yapıp hüküm veriyor. Kimse bana “aslında ne oldu” diye bir soru sorma ihtiyacı hissetmedi. Korkarım ki kamuoyunda oluşan bu yargı adli yargıyı da etkileyecek.” dedi.

EZAN YÜZÜNDEN LİNÇ EDİLMEYİ İÇİME SİNDİREMİYORUM

Kendisi hakkında mahkemeye sunulan deliller ile alakalı olarak konuşan Halil Sezai, “Savcılığa sunulan kamera kayıtlarının kesilip biçilmiş olması, kimi yerlerde sesin yükselip kimi yerlerde sesin alçalıp olması, kamuoyunda oluşan ön yargı işte bunların hiçbirinden kaygı duymuyorum. Geç bile olsa gerçekler ortaya çıkan veadalet yerini bulur. Ancak ezan ve inancım yüzünden linç edilmemi sindiremiyorum.” ifadelerini kullandı.

Ezan konusunda kendisine haksızlık yapıldığını söyleyen Halil Sezai, “Ezan benim için bir köprü ve vicdani sorumluluklarımı hatırlatan bir çocukluk yadigarıdır. İşte beni buradan yaralamaya çalışmalarına asla izin vermeyeceğim. Ezan saatine denk geldiğinde konserlerine ara veren bir sanatçıyım. Kim neye inanırsa inansın umrumda değil.” şeklinde konuştu.

HERKES DÖVMEMDE NE YAZDIĞINA BAKSIN!

Halil Sezai yapmış olduğu açıklamada mahkemelik olduğu komşusunun ezanın arkasına saklanmasına itiraz ederek, “Her defasında verandasında kurduğu hoparlörle içki masasına çöreklenerek ezan sesi açan adamın iyi niyet içerisinde olduğunu söylemek mümkün değil. Komşum bunu yaptı. Ezanı kişisel husumeti için tahrik olarak kullanıp bizim çalışmalarımızı engellemek istedi. Elinde kaldırdığı rakı kadehi ile ezanı birleştirmesini yediremedim. Yansıtılan algının tam aksini savunduğum halde kamuoyu beni ezan karşıtı olarak tanıdı. Bunu söylemekten hicap duyuyorum ama itibar suikastine karşı yapmak zorundayım. Sadece şunu istiyorum. Lütfen arama motoruna “Halil Sezai Dövmesi” yazın ve sırtımdaki dövmeyeiyi bakın. Orada kurumuş bir ağacın tek yeşil yaprağının ucuna ne yazdığına iyi bakın.” dedi.