Almanya ve Fransa Dışişleri Bakanları Türkiye'ye 1 Hafta Süre Verip Tehdit Ettiler!

Almanya ve Fransa Dışişleri Bakanları bugün açıklama yaparak Doğu Akdeniz konusunda Türkiye'ye 1 hafta süre verdiklerini söyleyerek tehdit ettiler. Avrupa Birliği'nin güç dengesini değiştirmeye hazır olduklarını söyleyen Dışişleri Bakanları Türkiye'yi kışkırtıcı olmakla suçladılar.


Almanya ve Fransa Dışişleri Bakanları Türkiye'ye 1 Hafta Süre Verip Tehdit Ettiler!

Türkiye'nin Doğu Akdeniz politikası Avrupa'da ses getirmeye devam ediyor. Fransa ve Yunanistan'ın Türkiye'nin Uluslar arası hukuktan kaynaklanan haklarını kullanmasına yönelik itirazlara Almanya da katıldı.

TÜRKİYE'Yİ TEHDİT ETTİLER

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas birlikte açıklama yaptılar. Türkiye'yi tehdit eden Fransa Dışişeri Bakanı “Türkiye sürekli olarak kışkırtıcı bir politika uyguluyor. Bu bizim için gayet açık bir şekilde görülen bir durumdur. Eğer Türkiye bir hafta içinde diyaloğa dönmez ve bizim taleplerimizi yerine getirmezse Avrupa Birliği güç dengelerini değiştirmeye hazırdır.” dedi.

ALMANYA DA TÜRKİYE'YE KARŞI DURUYOR

Almanya Dışişleri Bakanı Haiko Maas ise konu hakkında, “Türkiye'nin Oruç Reis araştırma gemisini Akdeniz'e yeniden göndermesi kesinlikle kabul edilemez. Bir hafta içerisinde biz yeni bir değerlendirme yapacağız. Türkiye'nin tavrını değiştirmesini umuyoruz. Ancak değişiklik olmaz ise Avrupa Birliği'nin tavrının ne olacağı gayet açıktır.” açıklamasını yaptı.

TÜRKİYE AVRUPA BİRLİĞİ'Nİ UMURSAMIYOR

Avrupa Birliği'nin Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki politikasını eleştirmesi Türkiye cephesinde çok ciddiye alınmadı. Edinilen bilgilere göre Oruç Reis gemisi Akdeniz'deki faaliyetlerine devam edecek.