Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Günlük Koronavirüs Tablosunu Açıkladı! Türkiye'de Bugün Kaç Kişi Koronavirüs Nedeniyle Vefat Etti?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosunu kamuoyu ile paylaştı. Bakan Koca'nın açıkladığı günlük rakamlarda küçük çaplı düşüşün olduğu gözlemlendi. Bugün Türkiye'de kaç yeni koronavirüs vakası tespit edildi?


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Günlük Koronavirüs Tablosunu Açıkladı! Türkiye'de Bugün Kaç Kişi Koronavirüs Nedeniyle Vefat Etti?

Türkiye'nin koronavirüs ile olan mücadelesi devam ediyor. Salgının daha etkin bir yayılma göstermemesi için yapılan çalışmalardan sonuç alınması arzu edilirken açıklanan günlük rakamlar ise büyük bir dikkatle takip ediliyor.

BUGÜN KAÇ YENİ VAKA TESPİT EDİLDİ?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından 26 Eylül 2020 tarihli günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Bakan Koca'nın yaptığı bilgilendirmeye göre bugün Türkiye genelinde 102.009 koronavirüs testi yapıldı. Bu testlerin 1.511'i pozitif sonuç vererek kayıtlara yeni vaka olarak geçti. Ülke genelinde bugüne kadar 9.936.581 koronavirüs testi yapıldı. Yapılan toplam testlerin 312.966'sı pozitif sonuç verdi.

SON 24 SAATTE KAÇ KORONAVİRÜS ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ?

Türkiye'de koronavirüse bağlı olarak ölümler bugün de devam etti. Son 24 saat içerisinde ülke genelinde 71 vatandaş koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Koronavirüsten hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 7.929'a yükseldi.

İYİLEŞEN HASTALARIN TOPLAM SAYISI KAÇ OLDU?

Sağlık kuruluşlarında tedavi gören koronavirüs hastalarının iyileşme oranı oldukça yüksek olan Türkiye'de son 24 saat içerisinde 1.232 koronavirüs hastası iyileşti. Türkiye genelinde bugüne kadar iyileşen hasta sayılarının toplamı 274.514'e yükseldi.

YOĞUN BAKIMLARDA TEDAVİ EDİLEN KAÇ AĞIR HASTA VAR?

Türkiye'de koronavirüs teşhisi yapılan ve tedavi altına alınan hastaların bir kısmı bu hastalığı çok şiddetli olarak geçiriyorlar. Şu anda ülke genelinde ağır hasta olarak 1.615 koronavirüs hastası bulunuyor. Bu hastalar yoğun bakımlarda zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışıyorlar.