Benzinin Litre Fiyatına Yapılan 19 Kuruşluk İndirimin Ardından Sıra Motorinde! Motorine Ne Kadar İndirim Yapılacak?


Benzinin Litre Fiyatına Yapılan 19 Kuruşluk İndirimin Ardından Sıra Motorinde! Motorine Ne Kadar İndirim Yapılacak?

Uluslararası petrol piyasalarında fiyatların dalgalı bir seyirde hareket etmesinin ardından Türkiye'de de akaryakıt ürünlerinin fiyatları değişmeye devam ediyor. Koronavirüs krizinde oldukça büyük tahribat yaşanan petrol sektörü Türkiye'de araç sahibi vatandaşların bir nebze de olsa daha düşük fiyatla akaryakıt alma fırsatını elde etmesini sağladı.

BENZİNE İNDİRİMİN ARDINDAN SIRA MOTORİNDE

Son günlerde petrol fiyatlarının yeniden düşüşe geçmesi sonucunda dün Enerji Petrol gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) benzinin litre fiyatına 19 kuruşluk indirim yapılacağını açıkladı. Dün gece yarısından itibaren indirimli benzin fiyatı pompaya yansıdı.

Benzine gelen indirimin ardından gözler motorine indirim yapılıp yapılmayacağına çevrildi. Petrol sektörünün temsilcileri bu hafta içerisinde motorine de indirim yapılacağını tahmin etmişlerdi. Bu tahmin doğru çıktı ve bu gece yarısından itibaren motorinin de fiyatına indirim yapılacağı belirtildi.

11 KURUŞ İNDİRİM POMPAYA YANSIYACAK

EPGİS tarafından bugün resmen açıklanacak olan motorin indirimi litre başına 11 kuruş olacak. Yeni fiyatlar bu gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıyacak. Araç sahipleri indirimli fiyatlardan motorin alımını saat 00:00'dan sonra gerçekleştirebilecekler.