Meteoroloji Genel Müdürlüğü Uyardı! 17 İlde Sağanak Yağış Etkili Olacak!


Meteoroloji Genel Müdürlüğü Uyardı! 17 İlde Sağanak Yağış Etkili Olacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava tahminlerini açıklayıp bazı illere sağanak yağış uyarısı yaptı. Elde edilen son verilere göre Türkiye'nin kuzey, batı ve iç kesimlerinde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava hakim olacak. Doğu Karadeniz'in tamamı, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Türkiye'nin diğer bölgelerinde ise az bulutlu ve açık bir hava egemen olacak.

17 İLE SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bölgesel bazda uyarı yaptığı gibi il il de uyarıda bulundu. Buna göre Hakkari, Van, Bitlis, Muş, Ağrı, Erzurum, Erzincan, Iğdır, Kars, Ardahan, Artvin, Rize, Bayburt, Trabzon, Gümüşhane, Giresun ve Ordu'da sağanak yağışlar hakim olacak. 22 Eylül'de 12:00 ile 18:00 saatleri arasında bu illerde bulunan vatandaşların yetkililerce uyarılması gerektiği de belirtildi.

YAĞIŞLAR SICAKLIĞI ETKİLEMEYECEK

Öte yandan sağanak yağışların hava sıcaklıklarını etkilemeyeceği ve mevsim normallerinin devam edeceğinin tahmini de yapıldı.

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü sağanak yağışlardan zarar görülmemesi için riskli alanlarda yetkililerin gerekli tedbiri almaları gerektiğini belirterek sel uyarısı yaptı.