Cumhurbaşkanı Erdoğan Yönetiminde Kabine Toplanıyor! Sokağa Çıkma Yasakları Geri Gelecek Mi?

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bugün saat 15:00'da kabine toplantısı yapılacak.


Cumhurbaşkanı Erdoğan Yönetiminde Kabine Toplanıyor! Sokağa Çıkma Yasakları Geri Gelecek Mi?

Tüm bakanların iştirak edeceği bu toplantıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderlik yapacak. Türkiye'nin önemli gündem maddelerinin masaya yatırılacağı toplantıdan çok önemli kararların çıkması bekleniyor.

EK KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ GÖRÜŞÜLECEK!

Bugün gerçekleşecek olan kabine toplantısının en önemli gündem maddesi koronavirüs ile mücadele olacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugünkü toplantıda il il vaka sayılarının artışlarını içeren bir rapor sunacak ve Bilim Kurulu'nun yeni tavsiye kararlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletecek. Alınması gereken ek tedbirlerin masaya yatırılacağı toplantıdan sokağa çıkma yasaklarının bölgesel olarak geri gelmesi de tartışmaya açılacak.

DOĞU AKDENİZ POLİTİKASI MASAYA YATIRILACAK!

Türkiye'nin en önemli gündem maddelerinden birisi de bir süredir Doğu Akdeniz'de yaşanan gerilimler kabine toplantısında görüşülecek. Özellikle Fransa ve Yunanistan ile yaşanan gerilimlerde uygulanması gereken politika hakkında fikir alışverişi yapılacak. Diplomatik temaslarla sorunun çözümüne ulaşılabilme ihtimalinin görüşüleceği toplantıda Suriye'de ve Libya'da yaşananlar ve Türkiye'nin durması gereken pozisyon ele alınacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ULUSA SESLENİŞ KONUŞMASI YAPACAK!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetiminde yapılacak olan kabine toplantısından çıkan kararları akşam saatlerinde bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması bekleniyor. Saat 19:00 sularında Cumhurbaşkanı Erdoğan ulusa sesleniş konuşması yapacak ve özellikle koronavirüs ile mücadelede ek tedbir kararlarını ilan edecek.