Günlük Koronavirüs Tablosu Açıklandı! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Korkutan Rakamları Duyurdu!

Türkiye'nin koronavirüs ile mücadelesi devam ederken açıklanan günlük koronavirüs tablosu endişelendirmeyi sürdürüyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından duyurulan bugünün koronavirüs rakamlarında ölümcül salgının etkisini arttırdığı görüldü.

Günlük Koronavirüs Tablosu Açıklandı! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Korkutan Rakamları Duyurdu!
24 Eylül 2020 - 19:39

Türkiye koronavirüs ile mücadele ederken normalleşen hayatın ortaya çıkardığı dezaavantajları yüksek oranda yaşamaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 24 Eylül 2020 Perşembe gününün günlük koronavirüs tablosunu kamuoyuna duyurdu.

YENİ VAKA SAYILARI YİNE1.700'ÜN ÜZERİNDE!

Açıklanan günlük rakamlara göre son 24 saat içerisinde Türkiye genelinde 113.317 koronavirüs testi yapılırken bu testlerin 1.721'inde ölümcül salgın tespit edildi. Bugüne kadar ülke genelinde 9.721.687 koronavirüs testi yapıldı. Yapılan tüm testlerden çıkan pozitif vaka sayısı ise 309.790 oldu.

BUGÜN 74 KORONAVİRÜS HASTASI VEFAT ETTİ

Türkiye'de koronavirüs kaynaklı ölümlerin sayısı yine ciddi rakamlarla devam ediyor. Son 24 saat içerisinde ülke genelinde 74 koronavirüs hastası hayatını kaybetti. Koronavirüsün Türkiye'de ilk görüldüğü tarih olan 11 Marts 2020'den itibaren gerçekleşen ölümlerin toplam sayısı ise 7.785'e yükseldi.

İYİLEŞEN HASTA SAYISINDA YÜKSELME

Türkiye'de bir önceki güne nazaran iyileşen hasta sayılarında bir miktar yükselme gerçekleşti. Son 24 saat içerisinde 1.241 koronavirüs hastası gördükleri tedavinin neticesinde sağlıklarına kavuştular. Bugüne kadar vücudunda koronavirüs teşhis edilen ve tedavi altına alıp iyileşme gösteren hastaların toplam sayısı ise 271.964'e yükseldi.

AĞIR HASTA SAYISI BUGÜN DE ARTTI

Türkiye'yi asıl korkutan veri ise ağır hasta sayısı oldu. Bu hastalar yoğun bakımlarda tedavi edilirker her gün bu rakamların yükselmesi vatandaşlarda endişeye neden oluyor. Şu anda 1.573 koronavirüs tespit edilen ağır hasta çeşitli sağlık kuruluşlarında tedavi altında bulunuyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum