Günlük Koronavirüs Rakamları Açıklandı! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Hem İyi Hem Kötü Haber!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüs ile alakalı olarak günlük rakamları açıkladı. Bakan Koca'nın açıklamalarına göre yapılan test sayısına oranla yeni hasta sayılarında düşüş yaşandığı gözlenirken koronavirüs nedeniyle ölüm sayılarının aynı seviyede devam ettiği görüldü.

Günlük Koronavirüs Rakamları Açıklandı! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Hem İyi Hem Kötü Haber!
13 Nisan 2020 - 19:30

 

Türkiye'nin 13 Nisan 2020 Pazartesi gününe ait koronavirüs rakamlarını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı. Bakan Koca'nın açıklamalarına göre hasta sayısında test sayısına oranla bir düşüş gözlemlendi. Buna rağmen ölüm sayısının aynı seviyede gerçekleştiği görüldü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamasına göre Türkiye'de bugün 98 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettti. Bu rakamla beraber Türkiye'de toplam vefat sayısı 1296'ya yükseldi.

Bugün Türkiye'de 34456 koronavirüs testi uygulandı. Bu testlerden 4093'ü pozitif çıktı. Bugüne kadar Türkiye'de 410556 koronavirüs testi yapılırken bu testlerden 61049'u pozitif sonuç verdi.

Koronavirüs nedeniyle 1786 vatandaş sağlık kuruluşlarının yoğun bakımlarında tedavi görmeye devam ediyorlar. 1063 vatandaş ise tedavilerini solunum cihazlarına bağlı olarak sürdürüyorlar.

Türkiye'de son 24 saatte 511 koronavirüs hastası tamamen iyileşip hastanelerden taburcu olurken bugüne kadar 3957 vatandaş koronavirüs illetini yenerek sağlıklarına kavuştular.Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum