2019-2020 Emeklilere Faizsiz (Sıfır Faizli) Kredi Fırsatı! Hangi Bankalar Emeklilere Kredi verir?

Emeklilere sıfır faizli kredi desteği sunan güncel 6 bankayı, bu bankaların faizsiz kredi şartlarını haberimizde derledik. Emeklilere cazip koşullarda finansal destek sunan bu bankalara başvuru yaparak acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Hangi bankalar emeklilere faizsiz ya da düşük faizli kredi veriyor? Kolayca kredi alabileceğiniz bankaların listesi haberimizde.

18 Kasım 2019 Pazartesi 18:05
2019-2020 Emeklilere Faizsiz (Sıfır Faizli) Kredi Fırsatı! Hangi Bankalar Emeklilere Kredi verir?

Emeklilere faizsiz kredi fırsatı sunan banklar günümüzde birçok emeklinin nakit ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından emekli maaşının yaklaşık on katına kadar faizsiz kredi desteği sunmaya başlamasının ardından, bankalar tarafından artan talebin karşılanması adına çeşitli faizsiz kredi kampanyaları başlatılmıştır. Emeklilere faizsiz kredi kampanyalarının 2020 yılında da devam etmesi beklenmektedir. PTT tarafından birçok emekli için avantaj sağlayan faizsiz kredi kampanyasının yanında ekstra maaşlarının 3 katına kadar da avans imkânı sunulmaktadır.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Emeklilere faizsiz kredi 2019 yılında gündeme gelen en önemli düzenlemelerden biridir. Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren kredi fırsatı sayesinde birçok kamu bankasının yanında, özel bankalarda uygun faizli emekli kredileri sunmaya başlamıştır. Emekliye faizsiz kredi veren bankalar şunlardır:

 • PTT Bank,
 • Halkbank,
 • Ziraat Bankası,
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası,
 • Aktifbank,
 • Vakıfbank.

Emekli maaşını söz konusu bankalar üzerinden alan vatandaşlar için faizsiz ve düşük faizli krediler sağlanmaktadır.

Emekli maaşı ile kredi çekmek isteyen vatandaşlar için genellikle aranan ilk şart, kredi miktarının emekli maaşının %70’ni geçmemesidir. Çoğunlukla kamu bankalarını tercih eden emekliler, faizsiz krediler ile yeni düzenlemeyle maşının 10 katına kadar kredi ve 3 katına kadarda avans fırsatından yararlanabilirler.

Emeklilere Faizsiz Kredi Başvuru Şartları

Emelilere faizsiz kredi imkanı sunan bankalar tarafından farklı şartlar aranmaktadır. Kredi türüne ve miktarına göre değişen şartların sağlanması halinde herkes faizsiz emekli kredisinden yararlanabilir. Emekli kredisi alabilmek için gerekli koşullar:

 • Kredi notunun yeterli olması,
 • Faizsiz kredi yaş şartının taşınması,
 • Kredi talep edilen bankanın maaş müşterisi olmak,
 • Özel şartların sağlanması gerekmektedir.

Katılım bankaları ve birçok kamu bankası SGK tarafından yapılan yeni düzenleme ile bankalar aracılığıyla faizsiz emeklilik kredisi alabilmektedir.

Faizsiz kredi şartları arasında bankadan bankaya değişiklik göstermekle birlikte, genellikle belirlenen üst yaş sınırı 75 ve 80’dir. Bu yaş gruplarında olan kişilerin faizsiz kredi fırsatından yararlanmaları mümkün değildir. Ancak aranan yaş şartları banka özelinde değişiklik gösterebilir.

PTT Emekliye Faizsiz Kredi Fırsatı

Emekliye faizsiz kredi PTT ile anlaşmalı bankalar üzerinden verilmektedir. PTT ile anlaşmalı bazı özel bankalar üzerinden emekliler için faizsiz kredi fırsatı sunulmaktadır. Aktifbank PTT anlaşması ile krediler sayesinde, milyonlarca emeklinin faizsiz kredi alması mümkündür. Kefil şartı aranmadan PTT ve anlaşmalı özel bankalar üzerinden kredi talepleri kapsamında:

 • 30 bin TL’ye kadar kredi,
 • Avantajlı geri ödeme seçenekleri,
 • 60 aya kadar vade seçenekleri vb.

Daha birçok farklı avantajlı seçenek sunulmaktadır. PTT şubeleri üzerinden emekli maaşlarını alan vatandaşların söz konusu faizsiz kredi fırsatlarından yararlanması daha kolay olacaktır.

Emeklilerin dört gözle beklediği, emekli maaşına faizsiz kredi kampanyaları kamu ve anlaşmalı özel bankalar aracılığıyla tüm vatandaşlar tarafından talep edilebilmektedir. Kefilsiz ve şartsız olarak PTT üzerinden emekli kredisi talep edebilirsiniz.

Halkbank Emeklilere Özel Kredi Özellikleri

Emeklilere faizsiz kredi Halkbank tarafından sunulmaktadır. Halkbank tarafından Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi kampanyası kapsamında sunulan kredi desteği sayesinde, emekli tüm vatandaşlarımızın 100 bin TL’ye kadar kredi desteği alması mümkündür. Düşük faiz avantajlarıyla sunulan, Halkbank emekli kredisi:

 • Aylık eşit taksitli ödeme,
 • Artan/azalan taksitli ödeme,
 • Üç aylık dönemli ödeme ve
 • Serbest ödemeli,

Olarak sunulmaktadır. Ödeme gücünüze göre belirleyeceğiniz kredi taleplerinizi Halkbank şubeleri üzerinden yapabilirsiniz. %1,25 faiz oranlarıyla faizsiz kredilerin yanında yüksek tutarlı kredileri de bankadan talep edebilirsiniz.

Halkbank maaş müşterileri tarafından emeklilere faizsiz kredi kapsamında birçok farklı geri ödeme seçeneği sunulmaktadır. Halkbank kredileri emeklilerin tüm nakit ihtiyaçlarının karşılanmasında, emeklilerin en büyük destekçisidir.

Kuveyt Türk Emekliye Faizsiz Kredi Şartları

Emeklilere faizsiz kredi SGK tarafından duyurulmasının ardından bankalardan ilk hamleler gelmeye başlamıştır. Kuveyt Türk tarafından, katılım bankacılığı hassasiyetlerine uygun olarak hem emekliler hem de çalışanlar için avantajlı kredi seçenekleri sunulmaktadır. Kuveyt Türk emeklilik kredisi kampanyası kapsamında:

 • 20 bin TL’ye kadar faizsiz kredi desteği,
 • 12 ay vade seçeneği,
 • Harcadığı kadar krediyi ödeme fırsatı,
 • Avantajlı kar oranları vb.

Seçenekler sunulmaktadır. Kuveyt Türk emeklilere özel kredi kampanyası kapsamında, 20 bin TL’ye kadar sunulan kredinin, kişi tarafından sadece kullanılan kısmı geri ödemeye dâhil edilmektedir. Bu sayede gereksiz taksit ödemelerinden kurtularak avantajlı finansal çözümler elde edebilirsiniz.

Kamu bankaları tarafından emeklilerin ve faiz hassasiyetleri olan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması adında katılım bankaları faaliyetlerine başlamışlardır. Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankası tarafından da emekliler için avantajlı krediler sunulmaktadır.

Albaraka Türk Emekliye Faizsiz Kredi Başvurusu

Albaraka Türk emekliye faizsiz kredi kampanyası kapsamında:

 • 24 saat içinde anında kredi onay/ret cevabı,
 • 20.000 TL’ye kadar finansman desteği,
 • 0 TL tahsis ücreti,
 • Esnek geri ödeme seçenekleri vb.

Avantajlarla sunulmaktadır. Türkiye’nin en köklü katılım bankaları arasında yer alan Albaraka Türk, emeklilere özel sunduğu faizsiz kredi desteklerinden yararlanmak için bankanın hızlı kredi başvuru yöntemlerini kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, doğrudan banka şubeleri üzerinden finansman desteği başvurusunda bulunmanızda bulunmaktadır.

Albaraka Türk Katılım Bankası emekli kredilerinde finansman tahsis ücreti alınmamaktadır. Faizsiz kredi kampanyalarından yararlanmak için bankalar tarafından belirlenen özel şartların sağlanması gerekmektedir. Genellikle kredi notu ve yaş şartları taşıyan tüm emekli vatandaşlar için kredi desteği sağlanmaktadır.

Emekli Maaşının 10 Katına Kadar Faizsiz Kredi Kampanyası

Emeklilere faizsiz kredi müjdesi geçtiğimiz dönemlerde SGK tarafından verilmiştir. Nakit ihtiyaçlarının karşılanması ve emekliye maaşının yanında ek destek sunulması adına, emekli maaşının on katına kadar kredi ve üç katına kadarda avans desteği sağlanacağı açıklanmıştır. Emeklilere özel yapılan yeni düzenlemeye göre, Sosyal Güvenlik Kurumuna yazılı başvuru yaparak vatandaşların, anlaşmalı kamu ve özel bankalar üzerinden faizsiz kredilerini almaları mümkündür.

Geri ödeme seçenekleri açısından aylık taksit seçenekleri sunulan düzenlemede, emeklilerin tüm nakit ihtiyaçlarına alternatif bir çözüm sunulmuştur. Emekli maaşı üzerinden faizsiz avans çekmek isteyen kişilerin hesaplarından, çekilen avans miktarına göre her ay düzenli kesintiler yapılmaktadır. Bu ödemelerden faiz alınmayacağı için emekliler, kredi çekmeden de nakit temin edebileceklerdir.

Emeklilere Özel Faizsiz Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Emekliye faizsiz kredi avans düzenlemesi birçok kişinin bankalar üzerinden nakit desteği almasına neden olmuştur. Emekliler için yapılan yeni düzenleme kapsamında, başvuru sırasında vatandaşlardan farklı belgeler talep edilmektedir. Genellikle bankadan bankaya değişiklik gösteren bu belgeler arasında;

 • Nüfus cüzdanı,
 • Emekli maaşı bordrosu,
 • SGK emeklilik belgesi,
 • Adres teyit bilgileri,
 • Kredi başvuru formu,
 • SGK yazılı başvurusu vb.

Yer almaktadır. Emeklilerin faizsiz ve avantajlı kredi kampanyalarından yararlanmaları için söz konusu belgeleri eksiksiz olarak bankalara teslim etmeleri gerekmektedir. Emeklilere kolay kredi veren bankalar sayesinde, oturduğunuz yerden;

 • İnternet bankacılığı,
 • Mobil bankacılık veya
 • SMS ile

Kolay kredi başvurularınızı bankalara iletebilirsiniz. Emeklilere faizsiz kredi desteği sunan hemen hemen tüm bankalar tarafından hızlı emeklilik kredisi desteği sunulmaktadır.

Son Güncelleme: 18.11.2019 18:06
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mustafa mert 2019-10-13 21:30:39

emekliye fayisiz kredi verilmeye başladımı