Gündem

Günde 10 TL Taksitle TOKİ’den ucuz konut satışı! Ev sahibi olmak isteyenler için kaçırılmaz fırsat!

Türkiye genelinde vatandaşların ev sahibi olması için ucuz konut projeleri üreten  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) dar gelirli vatandaşların da ev sahibi olması için düğmeye bastı.

DAR GELİRLİ AİLELER DE EV SAHİBİ OLACAK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından ülke genelinde gerçekleştirilen projeler kapsamında ev sahibi olma hayali kuranlar hayallerine kavuşuyor. Son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) dar gelirli vatandaşlara da kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunmaya başladı.

TOKİ’DEN KİRA ÖDER GİBİ EV SATIŞI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 26 farklı şehirde 2 binden fazla ucuz konutu vatandaşlara sunmak için satışa çıkardı. Ülke genelinde yapılan projelerle ucuz konut satışı yapacağını duyuran Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 345 liradan başlayan taksitlerle dar gelirli vatandaşlara ev sahibi olma imkanı sunuyor.

EV SAHİBİ OLMA HAYALLERİ KURANLAR EVLERİNE KAVUŞUYOR!

Ayrıca 107 bin liraya kadar düşen konut fiyatları ile 240 ay vadeli konut satışı yapan TOKİ vatandaşa ev sahibi olmanın yanı sıra düşük peşinat ve düşük aylık taksit tutarları fırsatı sağlıyor. Böylelikle vatandaşlarda konut sahibi olma fırsatı yakalamış oluyor.

TOKİ UCUZ KONUT BAŞVURU ŞARTLARI

-Türk Vatandaşı Olmak,

-25 yaşını doldurmak,

-Başvuru yapılmak istenen konutun satışa sunulduğu il ve ilçe sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olmak,

-Daha önce TOKİ’den ev almamış olmak ve TOKİ kredisi çekmemiş olmak,

-Başvuru yapmak isteyen kişinin kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait ev olmaması,

-Hane halkı toplam gelirinin en fazla 4 bin 500 lira olması (İstanbul için bu sınır 4 bin 800 lira olarak uygulanmaktadır).

TOKİ Türkiye Geneli Satış Listesi 2019 (TOKİ Açık Satış Listesi)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı