Gülay Uygun'un Ölümü Hakkındaki Soruşturma Genişletildi! Taksi Şoförü Tespit Edilip İfadesi Alındı!

Gülay Uygun'un Ölümü Hakkındaki Soruşturma Genişletildi! Taksi Şoförü Tespit Edilip İfadesi Alındı!
21 Eylül 2020 - 21:34

Türkiye'nin en çok konuştuğu olaylardan birisi haline gelen Aleyna Çakır'ın ve Gülay Uygun'un şüpheli ölümleri ile alakalı olarak geniş çaplı soruşturma devam ediyor. 3 Haziran 2020'de Keçiören'de ikamet ettiği evinde ölü olarak bulunan Aleyna Çakır'a sevgilisi Ümitcan Uygun'un şiddet uyguladığına dair görüntüler sosyal medyaya düşmüştü.

ÜMİTCAN UYGUN ŞİDDET UYGULADIĞINI İTİRAF ETTİ

Ümitcan Uygun bugün yaptığı açıklamada Aleyna Çakır'a şiddet uyguladığını kabul ederek, “Ben kendisine bir defa vurdum. Ancak astım hastası olduğu için nefes alması zorlaştı. Bayılması benim vurmamdan kaynaklanmıyor.” dedi.

GÜLAY UYGUN'UN ÖLÜMÜ İLE ALAKALI SORUŞTURMA GENİŞLETİLDİ!

Aleyna Çakır'ın ailesi Müge Anlı İle Tatlı Sert programına katılarak kızlarının ölümünden Ümitcan Uygun'un sorumlu olduğunu ifade ettiler. Aynı programa katılan diğer katılımcılar ise Ümitcan Uygun'un annesi Gülay Uygun'un yetiştirme yurtlarında öğretmen olarak görev yaptığını ve 18 yaşını dolduran kızları yurttan ayrıldıktan sonra bir eve yerleştirip gece hayatında çalışmaya zorladıklarını iddia etmişti. Bu iddia üzerine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Gülay Uygun hakkında soruşturma başlatıldı. Bu soruşturma devam ederken geçtiğimiz hafta 17 Eylül'de Gülay Uygun'un cesedi ormanlık alanda kafasına sağ taraftan tek kurşun isabet etmiş şekilde bulundu. Gülay Uygun'un intihar mektubu bırakmasına rağmen emniyet birimleri bu ölümü şüpheli olarak değerlendirerek soruşturma başlattı.

TAKSİ ŞOFÖRÜNÜN İFADESİ ALINDI

Savcılık tarafından verilen talimat sonrasında soruşturmayı genişleten polis Gülay Uygun'un olay yerine nasıl ulaştığını tespit etmek için güvenlik kameralarını inceleme altına aldı. Yapılan incelemede Gülay Uygun'un sabah saatlerinde evinden çıkıp taksiye bindiği tespit edildi. Polis bu taksinin şoförüne ulaşıp ifadesini aldı. Ayrıca olay yerinde ele geçirilen silahın da ruhsatsız olduğu belirlendi.

ALEYNA ÇAKIR SORUŞTURMASI DA SÜRÜYOR

Öte yandan Aleyna Çakır'ın ölümü ile alakalı soruşturmada ise olay günü Ümitcan Uygun'un evde olup olmadığının tespit edilmesi amacıyla HTS kaydı dosyaya eklendi. Savcılık bu kayıtları emniyete ulaştırdı. Emniyet birimleri HTS kaydı hakkında detaylı rapor hazırlayarak savcılığa iletecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum