Aralık ayının yaklaşmasıyla birlikte gözler 2022 yılı asgari ücret belirleme toplantılarına çevrildi. Milyonlarca kişi 2022 yılı asgari ücret tutarının ne kadar olacağını merak ediyor. İşte asgari ücrette son gelişmeler..

2022 yılının yaklaşmasıyla birlikte milyonlarca kişi yeni yılda asgari ücret tutarının ne kadar olacağını merak ediyor. 

Hükümet ve sendikalar tarafından açıklamalar peş peşe gelirken, gözler Aralık ayında işveren ve Hükümet kanadıyla yapılacak olan asgari ücret belirleme toplantılarına çevrildi. 

Asgari ücret toplatıları ne zaman başlayacak?

2022 yılında geçerli olacak asgari ücret için toplantıların aralık ayının ilk haftasında yapılması bekleniyor.

2022 yılıasgari ücret

Asgari ücret ne kadar olacak ?

Gözden kaçırmayın

Vakıfbank bankasından haber var! 7000 TL ödeme verilecek! Başvuru bayramdan sonra da devam edilecek Vakıfbank bankasından haber var! 7000 TL ödeme verilecek! Başvuru bayramdan sonra da devam edilecek

Hükümet kanadından peş peşe gelen açıklamalar doğrultusunda asgari ücretin bir çok kesimi memnun etmesi bekleniyor. Hükümet kanadı  tarafından yapılan son açıklamalarda, asgari ücretlinin kesinlikle enflasyona ezdirilmeyeceği vurgulanmıştı.

asgari ücret

İşçiler ne bekliyor ?

Görüşmelerde işçi tarafını Türk-İş temsil ediyor. Türk-İş şu ana kadar herhangi bir rakam telaffuz etmedi. Türk-İş'in Genel Başkanı Ergün Atalay "Aralık ayının ilk 10 gününde bunu oturup konuşalım işçi ne alacağını, işveren de ne vereceğini bilsin. Uzatmanın anlamı yok. İşçiyi tebessüm ettirecek rakam inşallah gelir. Bunu yaparken işveren ve işçinin üzerindeki vergi yükünü almak gerek" açıklaması yaptı. DİSK ise geçtiğimiz günlerde asgari ücretin net 5 bin 200 TL yapılmasını istedi.