Yargı yoluna başvurarak futbol camiasında dizayna izin vermek ve aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü'nün faaliyetlerine el koyarak dönemin Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım'ın tasfiyesine ilişkin yapılan yargısal faaliyetlerde bulundukları tespit edilen kişilerle ilgili açılan 'şike kupası' davasında iddianame hazırlandı.

İddianamede Anayasa'da yer alan kanun ve hukuklara uygun bir şekilde vicdani kanaatlerine göre karar verilemeyen, hem bağımsızlık hem de tarafsızlık ilkeleriyle bağdaşmayacak bir biçimde FETÖ/PDY silahlı terör örgütü yapılanmasının içinde yer alarak örgüt hiyerarşisinin eylem birliğine çeviren ve liyakat ilkelerine aykırı davrandıkları anlaşılan 38 kişi şüpheli olarak yer aldı.

Gözden kaçırmayın

Cem Gürdeniz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Şu An Ne İş Yapıyor? Cem Gürdeniz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Şu An Ne İş Yapıyor?

futbolda şike kumpası

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili Ayhan Memük'ün hazırladığı ve aralarında Zekeriya Öz, Mehmet Berk ve Fikret Seçen'inde bulunduğu 38 kişiyle ilgili hazırlanan iddianamede, şüphelilerin Yargıtayın ilgili ceza dairesinde yargılanmaları ve haklarında son soruşturma açılmasına dair bir kararı verilmesi gerektiği belirtildi. Şüpheli olarak davada yer alan kişilerin kişiseI verileri ele geçirme, haberleşmenin gizliliğini ihlal, görevi kötüye kullanma ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlamalarından dolayı cezalandırılmaları talep edildi.