Gündem

Gökçek, Sevildiği Platformda İstifasını 140 Karaktere Sığdırdı

Türkiye gündeminden 1 aydır düşmek bilmeyen istifa iddialarında adı geçen Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa edeceğini dün Twitter üzerinden duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifası ile başlayan istifa dalgalarında, kara listede adı geçen isimler bir bir dökülmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da dile getirdiği “metal ağırlığı” yorumu sonrasında görevlerinden alınacak uzun yıllar görev yapmış belediye başkanlarının isimleri ise kulislerden, intenet ortamına sızmıştı. Bu anlamda Özellikle Kadir Topbaş’ın yerine Mevlüt Uysal’ın getirilmesinden sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de kulisten sızan bu isimler arasında yer alıyordu. Başta Gökçek tarafından herhangi bir resmi açıklama gelmezken, Recep Tayyip Erdoğan’ın “böyle birşeyin gelecekte olmayacağı anlamına gelmez” deyişi herkesi arafta bırakmıştı. Kısa bir süre sonra ise Başkanlık Binası’nın etrafında polis ekiplerinin görülmesi gündemi karıştırırken, kısa bir süre sonra Melih Gökçek, Recep Tayyip Erdoğan ile yemek masasında objektiflerin karşısına çıkmıştı. Bu karışık süreçte herkes istifa iddialarının gerçek olmadığını düşünmeye başladı, başlayacak derken, Melih Gökçek Twitter’dan bombayı patlattı…

İSTİFASINI TWEETLEDİ

Sosyal medya platformu Twitter’ı yıllardır akti bir şekilde kullanan ve vatandaşlar ile sık sık iletişim sağlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, istifasını da tweetleyerek ilan etti. Twitter’da girdiği münakaşalar ve iğneleyici cevapları ile sık sık adından söz ettiren Melih Gökçek, ayrıca bu platformun en dikkat çeken isimlerinden de birisiydi. Ak Parti’nin kilit isimlerinden birisi olarak görülen Melih Gökçek ile ilgili verilen istifa kararı ise birçok kişiyi bu anlamda üzdü. İstifasını resmi olarak Twitter’dan açıkladıktan sonra profiline sabitleyen Gökçek, önümüzdeki dört gün boyunca istifa etmeden evvel veda ziyaretleri gerçekleştireceğini de Twitter üzerinden duyurdu. Renkli kişiliği ile birçok kişinin sevdiği siyasiler arasında yer alan Gökçek istifasını ise Cumartesi günü topladığı meclis huzurunda gerçekleştirecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı