Gündem

Gökçek, Büyükşehir Ankara Bülteninde Solo Yaptı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevinden resmi olarak bugün istifa edecek olan Melih Gökçek'in geçmişinin ele alındığı Büyükşehir Ankara Bülteni 655. sayıda dikkat çeken kareler...

Yaklaşık 1 aydır Türkiye gündemini oyalayan belediye başkanı istifalarında belki de en önemli halka olarak görülen Ankara Büyükşehir Belediye Baknaı Melih Gökçek, uzun bekleyişin sonunda istifasını geçtiğimiz günlerde Twitter’dan duyurdu. Uzun yıllar Ankara için çalışan Gökçek’in istifasını ilan etmesinin ardından ise kendisinden bir açıklama beklenirken, Gökçek önce 4 günlük bir veda ziyareti gerçekleştirdi ve açıklamalar için bekleyiş iyice heyecan yarattı. Türkiye gündemini uzun süre meşgul eden istifa sürecinin son aşamasında ise Büyükşehir Ankara Bülteni’nin 655. sayısında yer alan detaylar dikkat çekti.

ERDOĞAN VE YILDIRIM YER ALMADI!

Görevinden istifası bugün resmi olarak ilan edilecek olan Melih Gökçek’in tüm geçmişi ile birlikte ele alındığı Büyükşehir Ankara’nın 655. sayısında dikkat çeken bir takım detaylar oldu. Bültende çocukluk yıllarından, siyasi hayatının aşamalarına kadar detaylı bir şekilde ele alınan Melih Gökçek’in Ak Parti camiasından isimler ile birlikte fotoğraflarına yer verilmediği görüldü. Bu kapsamda Bülent Ecevit, Necmettin Erbakan, Alparslan Türkeş ve Turgut Özal ile birlikte fotoğrafları ile dikkat çeken Gökçek’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile birlilkte hiçbir fotoğrafının olmadığı fark edildi.

AKPARTİ ANILMADI

Melih Gökçek’in siyasi kariyerinin ele alındığı sayfalarda Refah Partisi’nden ilk defa Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’na ilk defa adım atan Gökçek’in devam eden yıllarda Ak Parti’den seçilmiş olmasına karşın sayfalarda Ak Parti’nin adı geçmedi. Bu durum da büyük ölçüde dikkat çekerken, istifa açıklamasını bugün yapacak olan Gökçek, televizyonlardan tüm detayların açığa çıkacağını söyledi. Şimdilik yalnızca Cumhurbaşkanı’nın ricasını kıramadığını söyleyen Gökçek, 23.5 yıllık görevinden neden istifa ettiğini bugün paylaşacak. Merakla beklenen tüm detaylar Melih Gökçek’in Belediye Meclisi’nde istifasını resmi olarak gerçekleştirdikten sonra muhtemel olarak canlı yayınlar ekranlara yansıyacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı