Gıda Terörü Bitmiyor! Vatandaşa At Etinden Sucuk, İlaçtan Çikolata Yediriyorlar!

Daha fazla kar elde etmek amacıyla vatandaşlara sağlıksız gıda ürünleri üretip satışını yapan firmalar Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ifşa edildi. Taklit ve tağdiş yapan 45 firmaya ait 55 ürün resmen açıklandı.

Gıda Terörü Bitmiyor! Vatandaşa At Etinden Sucuk, İlaçtan Çikolata Yediriyorlar!
18 Nisan 2020 - 13:58

Türkiye'de gıda terörü bitmek bilmiyor. Vatandaşların sağlıkları ile oynayıp haksız kazanç elde etmek isteyen firmalar her ay Tarım Ve Orman Bakanlığı tarafından açıklanmasına rağmen bir türlü bu huylarından vazgeçmiyorlar.

Tarım ve Orman Bakanlığı son olarak yaptığı açıklamada Türkiye'de 45 ayrı firmanın 55 ürününde taklit ve tağdiş yapıldığını ilan etti. Bakanlıkça yapılan açıklamada taklit ve tağdiş yapan firmalar ile halkın sağlığı ile oynayan ürünleri açık şekilde belirtildi.

Bahsi geçen firmaların gıdaların içerisine kattıkları maddeler şaşkınlık yaratırken vatandaşların alışveriş tercihlerinde daha dikkatli olması gerektiği de ortaya çıktı. Buna göre kebap, lahmacun ve köfteye kanatlı hayvan eti, sucuklara at eti ve sakatat, bala glikoz, pul biberde boya, zeytin yağında trans yağ, tereyağında bitkisel yağ, çikolatada ilaç, peynir-yoğurt ve kaymakta nişasta karıştırdılar.

Alkolsüz içecekler ve çikolatalara katıldığı tespit edilen sildenafil maddesine ise özellikle dikkat çekildi. Bu maddenin insanda ölüme sebebiyet vereceği vurgulandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre taklit ve tağdiş yapılan ürünler bakanlık denetlemelerinin yanı sıra CİMER ve ALO 174 hattına yapılan şikayetlerle tespit edildi. 2012 yılından itibaren 1509 firmanın 3356 ürünü Tarım ve Orman Bakanlığı'nca ifşa edildi.

TAKLİT VE TAĞDİŞ YAPILAN ÜRÜNLERİN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum