YKS sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte şimdilerde tercih yapacak ve üniversiteye girecek öğrencilere gözlerin çevrilmesi ile birlikte ödeme müjdesi de gelmiş oldu. Milyonlarca öğrenci bir süredir pandemi döneminde yaşadıkları stresin ardından girdikleri YKS sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyordu. Bunun ardından sınav sonucu olumlu gelen ve başarı gösterdiği belirlenen öğrenciler için yeni bir açıklama daha yapıldı. 

Üniversiteye girecek olan öğrencilere henüz tercih yapmadan çok sevindiren bir haber geldi. Gençlerin hesabına aylık 300 lira olmakla birlikte ilk girişte de 7 bin 800 liralık bir ödeme yapılacağı öğrenildi. 

DEVLET VE VAKIF ÜNİVERSİTELERİ HAREKETE GEÇTİ!

1-24

Devlet ve Vakıf üniversiteleri başarılı öğrencileri bünyesine çekebilmek için harekete geçti. Bu süreçte yeme ve yurt desteği, hazırlık sınıfı atlama, bilgisayar temin etmek gibi çeşitli destekler vereceğini açıkladı. 28 Temmuz tarihi itibariyle YKS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından heyecanlı süreç bitti ama bir yenisinin başladığı öğrenildi. Devlet ve Vakıf üniversiteleri yeni kayıt yapacak olan başarı sıralaması yüksek olan öğrenciler için harekete geçtiklerini duyurdu. Başarılı öğrenciler için başarı bursları açıklanmaya başladı. 

ÖĞRENCİLERE 7 BİN 800 LİRA ÖDEME YAPILACAK

Başarılı öğrencileri toplamak aynı zamanda üniversitenin geleceği için de oldukça önemli olduğu için bu süreç içerisinde tüm hazırlıklar tamamlandı. Devlet ve Vakıf üniversitelerinin belirlemiş oldukları aylık burs olanakları da değişiklik gösteriyor. 300 lira ile 7 bin 800 lira arasında değişiklik gösteren ödemelerle birlikte farklı imkanlar da tanınıyor. 

Verilecek destekler arasında yurt dışında eğitimi tamamlama, bilgisayar ihtiyacını karşılama, yemek ve yurt desteği gibi çeşitli destekler de bulunuyor. Her Vakıf üniversitesinin yapmış olduğu destekler kendi arasında değişiklik gösteriyor. Üniversitelerle yapacağınız görüşmeler sırasında sundukları burs imkanlarını araştırmayı unutmayın.