Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'ndan AK Parti'ye Osman Öcalan Tepkisi: 'Osman Öcalan'ın TRT'deki İşbirlikçilerini İçeri Tıkın!'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AK Parti'ye ve hükümete Osman Öcalan tepkisi gösterdi. İktidarın terörle mücadele etme konusunda samimi olmadığını söyleyen Ahmet Davutoğlu, Osman Öcalan'ı TRT'ye çıkaranlara herhangi bir işlem yapılmadığını belirtti.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'ndan AK Parti'ye Osman Öcalan Tepkisi: 'Osman Öcalan'ın TRT'deki İşbirlikçilerini İçeri Tıkın!'
30 Eylül 2020 - 18:08

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AK Parti'ye ve hükümete sert şekilde eleştiri yaptı. 6-7-8 Ekim olayları ile alakalı olarak konuşan Ahmet Davutoğlu o dönem kendisinin Başbakan olduğunu söyleyerek, "Kalkmışlar 6 yıl bekledikten sonra bu dosyayı yeniden açmışlar. Eğer birazcık samimiyseniz bu konuda öyle 6 yıl öncesine gitmeye gerek yok. Geçen sene terörist Osman Öcalan'ı devletin resmi televizyon kanalı TRT'ye çıkaranlar kimlerse onları içeri alın. İşte gerçek terör işbirlikçileri onlardır." dedi.

OSMAN ÖCALAN'IN İŞBİRLİKÇİLERİNİ İÇERİ TIKIN!

Dünyanın hiçbir ülkesinde böyle bir skandala imza atılamayacağını söyleyen Ahmet Davutoğlu, "Osman Öcalan denilen zat kırmızı bültenle aranan bir teröristtir. Askerimizi, polisimizi, sivil vatandaşımızı şehit eden bir kan emicidir. Bu teröristin TRT'de, devletin televizyonunda işi neydi? Ama o zaman hesap başkaydı, oy devşirilecekti.  Duydunuz mu, bir kişiye hesap soruldu mu? Eğer terörle mücadele edecekseniz seçilmiş belediye başkanlarını gözaltına almak yerine Osman Öcalan'ın işbirlikçilerini içeri tıkın." ifadelerini kullandı.İKTİDAR TERÖRLE MÜCADELEDE SAMİMİ DEĞİL!

Terörle mücadelede ilk şartın samimiyet olduğunu söyleyen Ahmet Davutoğlu," Siz bu konuda samimi değilsiniz. İmralı'daki caninin yanına oraya gitmesine yasal olarak izni olmayan bir akademisyeni gönderdiniz. Bu da yetmiyormuş gibi bu akademisyen çıkıp Cumhur İttifakı'nı destekliyorum diyerek propoganda yaptı. İktidardan izinsiz bu işlerin yapılacağını kimse düşünmüyordur sanırım. Eğer HDP ile bu tutuklamalar, gözaltıları terörle mücadeleyse buyrun bu diğerlerinde de terörle mücadele edin." şeklinde konuştu.

YENİ EKONOMİ PROGRAMINI YERDEN YERE VURDU!

Ahmet Davutoğlu dün açıklanan Yeni Ekonomi Programı'nı da yerden yere vurdu. Hazineve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan programı Davutoğlu 'cahilce' olarak nitelendirdi. Bakan Albayrak'ın "Kur bizim için önemli değil" sözlerini eleştiren Davutoğlu, "Türkiye'de ekonomiyi kimlerin yönettiğini milletimiz iyi görsünler." dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum