Ekonomi

Geçtiğimiz Hafta Hangi Yatırım Aracı Daha Çok Kazandırdı? Piyasalara Haftalık Bakış!

Koronavirüs tüm dünyayı tehdit ederken ekonomileri de allak bullak etmeye devam ediyor. Üretimin durmasına neden olan salgın hastalık mali tablolara olumsuz yansıyor. Geçtiğimiz hafta da piayasalar üzerindeki hakimiyetini sergilen ölümcül tehdit, ülkeleri ekonomik tedbirler almaya zorluyor.

Borsa İstanbul’da BIST 100 Endeksi geçtiğimiz hafta en yüksek 92.263,97 seviyesini görürken değer kaybı yaşamaya devam etti. Yatırımcıları oldukça üzen ve derinden sarsan BIST 100 Endeksi haftayı yüzde 10,26’lık bir kayıpla kapattı. BIST 100 Endeksi kapanış rakamı 85.795,79 oldu.

Geçtiğimiz haftayı yine kayıpla kapatan yatırım araçlarından birisi de altın altın. Yatırımcısının yüzünü güldürmeyen altındaki kayıp, türüne göre değişkenlik gösterdi. 24 ayar külçe altının gram fiyatı yüzde 1,72 değer kaybederek 314,70 liraya geriledi. Cumhuriyet altınında da benzer kayıp gerçekleşti. Yüzde 1,74 azalmayla 2.094,00 liradan işlem görmeye başladı. Geçtiğimiz hafta 520 TL’den satışı yapılan çeyrek altın da bu hafta 511 TL’ye geriledi.

Euro’nun Türk lirası karşısındaki duruşunda pek bir değişim meydana gelmedi. 7,02’den işlem gören Euro yatırımcısının yüzde 0,01 zarar etmesine neden oldu.

Bu hafta da bir önceki haftaya göre parlayan yatırım aracı Dolar oldu. Tüm yatırım araçları yatırımcılarını zarara uğratırken Dolar kazandırdı. Haftayı yüzde 3,80’lik bir artışla kapatan dolar 6,55 TL’den işlem görüyor.

Tumhaber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı