Neslihan Atagül ve Kadir Doğulu'nun beraber yer alacağı Gecenin Ucunda dizisi hangi romandan uyarlama? Gecenin Ucunda kitabının sonunda ne oluyor? Peride Celal Gecenin Ucunda romanın sonunda ne oluyor? Gecenin Ucunda konusu nedir? Gecenin Ucunda kitap özeti!

Magazinin sevilen evli çiftlerinden olan Neslihan Atagül ve Kadir Doğulu'nun başrolü payalşacağı Gecenin Ucunda dizisi için çalışmalar başladı.

Gecenin Ucunda dizisinde özellike gerçek hayatta da evli olan oyuncu çift Neslihan Atagül ve Kadir Doğulu'nun yer alması merakı ikiye katladı. 

Peki Gecenin Ucunda dizisi uyarlma mı? Hangi romandan uyarlama? Gecenin Ucunda kitabının konusu ne? Gecenin Ucunda oyuncuları kim olacak? Gecenin Ucunda kitap özeti? Gecenin Ucunda kitap karakter tanıtımları? 

Gecenin Ucunda dizisi aynı adlı bir romandan uyarlama dizi olacak. Yazar Peride Celal'in aynı adlı romanından uyarlanacak olan dizide kitap günümüz hayatlarına uyarlanacaktır.  Neslihan Atagül ve Kadir Doğulu'nun başrolünü paylaşacağı romanda büyük bir aşk konu edilmiştir.

Neslihan Atagül ve Kadir Doğulu daha önce Fatih Harbiye dizisinde beraber başrolü paylamış ve ikili bu dizideki aşkı gerçeğe döndürerek evlenmişti. Neslihan Atagül en son Seferin Kızı adlı dizide yer almış ve sağlık sorunlarından dolayı diziden ayrılmıştı.

Gecenin Ucunda dizisinde Neslihan Atagül kitaptaki Macide karakterini canlandıracaktır. Macide aşkı artık hayatından çıkarmış sadece çocuğu ile hayatta kalmaya çalışan genç bir kadındır.

PERİDE CELAL - GECENİN UCUNDA KİTAP ÖZETİ

Gecenin Ucunda dev bir konak içinde geçen yasak bir aşk.

Macide 30 yaşında bir avukattır. Ankara'da annesiyle yaşıyan Macide'nin babası yıllar önce ölmüştür. Annesi paşa kızı olsa da artık o zenginlik geçmişte kalmış çünkü artık anne kız fakir bir yaşam sürmektedir.

Gözden kaçırmayın

Serenay Sarıkaya Umut Evirgen Neden Ayrıldı Ortaya Çıktı! Serenay Sarıkaya Umut Evirgen Neden Ayrıldı Ortaya Çıktı!

Macide'nin avukatlığını yaptığı bankada Hüsnü Bey oldukça efendi bir adam. Avukat olan Hüsnü Bey için etraf evlat edindiği kıza aşık olduğuna bu nedenle kızın hoşlandığı marangoz delikanlıya kızı vermediğine dair dedikodu yapmaktadır.

Macide bir gün annesinin bir antikasını satıp Ankara'da bunalıp İstanbul'a gidiyor. Trende Ahmet Işık adında çok ünlü bir adamla tanışıyor. Adama pek gönlü olmasa da evlenme teklifini kabul ediyor. Ahmet'in ağabeyi Kazım, kardeşi Cihangir, Kazım'ın karısı Nermin, Ahmetlerin teyze kızı Serra ile tanışıyor Macide.

Ahmet'in abisi Kazım aileyi asıl zengin eden başarılı bir iş adamı. Kazım Macide'yi görür görmez aşık oluyor. Kazım kardeşini düşünmeden Macide'ye de aşkını itiraf ediyor. Macide Ahmet'e karşı koyamadığı gibi Kazım'a da karşı koyamıyor.

Kazım ve Macide gizli gizli görüşmeye başlıyor! Ama ikisi de huzursuz.

Kazım kardeşine gerçekler anlatıp karısından boşanma planlarını gerçekleştiriyor. Kazım kardeşi Ahmet'i Amerika'ya yolluyor ve Ahmet Amerika'dayken ona bir mektupla her şeyi anlatıyor.

Kazım karısı Nermin'e de durumu anlatıyor. Nermin'de çok güzel ama uyuşturucu bağımlısı bir kadın.

Kazım ve Nermin boşanma aşamasındayken Nermin'in bir motorla tek başına açıldığı bir deniz kazasında öldüğü haberi geliyor konağa. Macide kendisini bu ölümden sorumlu tutuyor. Herkes Nermin'i unuturken Macide bir türlü unutamıyor.

Macide Kazım ile birlikte artık engelsiz şekilde aşk yaşıyor ama günahlarını untumadığı için hiç mutlu olamıyor. Kazım sürekli olarak Macide'yi hediyelerle ve güzel sözlerle mutlu etmeye çalışsada nafile..

Macide hem geçmişte yasak aşk yaşadığı için kendini suçluyor hem de Kazım'ın bir gün kendisini artık sevmeyeceğinden sıkılacağından korkuyor. Aynı zamanda etrafın da hala kendisi hakkında konuştuğunu düşünüyor.

Macide'nin korktuğu başına geliyor. Karısını aldatan bu adam Macide'yi de sekreteri ile aldatıyor. Ciahngir bunu Macide'ye söylüyor. Kazım inkar ediyor ve yalanlarına devam ediyor. Kazım yediği pislik açığa çıkmasın diye Macide'yi kıskançlıkla suçlayarak psikolojik baskı yapıyor. Macide bir gün kendi gözleriyle aldatıldığına şahit olur. Bunun üzerine Kazım bir kerelikti diyerek devam ediyor.

Cihangir'de bu arada yengesi Macide'ye asılmaya devam ediyor. Cihangir'in daha önce de diğer yengesi Nermin ile ilişki yaşadığına dair söylentiler var çevrede.

Macide aldatıldıktan sonra konağın içinde ruh gibi dolaşıyor ve Nermin'e benzemeye başlıyor. 

Cihangir bir gün Macide'ye Nermin'in ölümünün ağabeyisi Kazım'ın suçu olduğunu ve Kazım'ın çekmecesine bakmasını söylüyor. Macide bakıyor ve Nermin'in Kazım'a yazdığı mektubu buluyor. Mektupta Nermin'in Kazım'dan yeninden birlikte olmak için bir şans istediği ve kabul etmezse motorla denize açılıp kendini öldüreceği yazıyor.

Macide bu mektubu görünce Ankara'ya annesinin evine hamile bir şekilde dönüyor.

Kitabın sonunda Macide oğlunu doğuruyor. Kazım da hastaneye geliyor ancak Macide kendisini görmesine izin vermiyor. Macide Kazım'ın parasını da istemiyor ve çocuğunu kendi parasıyla büyütme kararı alıyor. Kirabın sonunda Kazım ile Macide'nin boşanıp boşanmadığı ise açık kapı olarak bırakılmış. 
Bu arada evdeki teyze kızı Serra'da evli ama kocasıyla ayrı ayrı hayatlar yaşıyan sürekli başka erkeklerle ilişkisi olan bir kadındır.

Cihangir'in de yengesi Nermin'le ilişkisinin yanı sıra komşu kadınlarla da ilişkisi olduğu dedikoduları yer alıyor.