Ekonomi

Garanti Bankası’nın 3. Çeyrekteki Net Karı Açıklandı!

Özel bankacılık alanında ülke genelinde uzun yıllardır faaliyet gösteren Garanti Bankası, genel müdürlüğünce yapmış olduğu açıklama ile 2017 yılı faaliyet istatistikleri ile birlikte bu yıla ait 3. çeyrekteki kar oranını duyurdu. Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil’in bizzat yaptığı açıklamalarda söz konusu ilerleme ve büyüme payının bilinçli bir şekilde istatiki verilere bağlı kalınarak yapıldığı ifade edilirken, söz konusu açıklamada dikkat çeken ayrıntı ise kar payı oldu.

Garanti Bankası’nın 3. Çeyrekteki Net Karı 1,27 Milyar Liraya Çıktı!

Fuat Erbil’in yapmış olduğu açıklamada Garanti Bankası’nın istatiki verilerinin ve büyüme oranlarının yanı sıra, kar miktarının net bir şekilde duyurulması oldukça dikkat çekti. Bahsi geçen açıklamada bankanın 2017 yılı 3. çeyrekteki kar miktarının 1,27 Milyar Türk Lirası olarak duyurulmasının ardından ise Garanti Bankası’na ait finansal tablolar incelenerek, büyüme miktarı gözler önüne konuldu.

Garanti Bankası Global Alanda İlk 100 Şirketten Biri Oldu!

Ekonomik alanda sağladığı ödenek ve kredi imkanlarıyla kendi grubu içerisindeki rakipleri arasından kolayca sıyrılan Garanti Bankası’nın, yapılan açıklamalar sonucunda özkaynak karlılığı ile %17,4’lük bir dilimdeyken, aktif karlılığı bakımından da %2’lik bir dilimde bulunduğu gözlemlendi. Söz konusu verilere dayanarak global ekonomi alanında öncü bankalar arasında yer aldıklarını açıklamalarına ekleyen Erbil, alanında Türkiye’de tek kurum, global anlamda ise ilk 100 kurum arasında olduklarını ifade etti. Tüm bunların yanı sıra Garanti Bankası’nın kuruluşundan bu yana sahip olduğu yükselişin, etkin bilanço stratejisi ile finansal yapısını koruma bilincinden kaynaklandığını belirten Fuat Erbil, söz konusu etkin yükselişin ise sorumlu bankacılığın bir ürünü olduğunu dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı