Garanti Bankası son zamanlarda emeklilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Banka tarafından yapılan açıklama sonrasında emeklilere özel yeni ihtiyaç kredisini tanıttı. Nakit paraya ihtiyacı olan ve acil çözümler sunmak isteyen Garanti Bankası düşük faiz oranı ile birlikte 10 bin liraya varan nakit ihtiyaçlarınıza anında cevap vermeye devam ediyor. 

Pandemi nedeniyle yaşanan ekonomik çöküntü ile özellikle pek çok emekli durumdan olumsuz etkilendiğini duyurdu. Bankalar ise vatandaşlara salgın döneminde destek olmak için harekete geçtiler ve farklı ihtiyaçlara uygun kredi kampanyaları düzenlediler. Son olarak Garanti Bankası binlerce emeklinin yüzünü güldürecek sadece emeklilere özel olan kampanyasını açıkladı. Resmi internet sayfası üzerinden ödeme şekillerini ve özel faiz oranlarını açıkladı. 

SADECE SGK VE BAĞKUR EMEKLİLERİNE ÖZEL KREDİ!

4-20

Emeklilere özel olan bu kredinin biraz daha özelleştirildiği ve sadece SGK ile Bağkur emeklilerine özel olarak hazırlandığı belirlendi. Bankaya yapılacak olan emekli kredisi başvurusu sırasında gelire dair bir bordro, SGK ve Bağkur olduğuna dair bir belge ve gelir yazısının istenebileceğinin de altı çizilmiş oldu. 

Emekliler özellikle pandemi döneminde banka şubelerine kadar gitmeye gerek kalmadan banka müşterileri olmaları halinde internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden kolaylıkla başvuru gerçekleştirebilecek. 

GARANTİ BANKASI EMEKLİLERE ÖZEL FAİZ ORANI BELİRLEDİ!

Emeklilere özel olarak hazırlanan emkli kredisinde amaç kolay ödeme seçenekleri belirlemek ve geri ödemelerin daha hızlı yapılabilmesi için düşük faiz oranları belirlemekti. 10 bin liraya varan acil nakit ihtiyaçlarına özel kredi sunan Garanti Bankası bu süreçte faiz oranını da yüzde 1.69 seviyelerine kadar düşürdü. 12 ay vadeli olarak ödenecek kredinin aylık ödeme taksidi ise 947 lira olacak.