Spor

Galatasaray – Fenerbahçe Derbisinin Yan Hakemi Tarık Ongun Fenerbahçe Taraftarı Çıktı

Türkiye gündemini Süper Lig’in start aldığı ilk günden bu yana büyük ölçüde etkileyen derbi karşılaşması 9. haftada gerçekleşti. Yüz binlerce futbol tutukununu ve yılların köklü taraftarlarını bir araya getiren büyük karşılaşma Türk Telekom Arena’da Galatasaray ev sahipliğinde gerçekleştirilirken, Süper Lig’de şuana dek hiçbir yenilgi almamış olan Galatasaray ile bu yıl Süper Lig’de aradığı başarıyı bir türlü yakalayamayan Fenerbahçe’nin karşılaşması haliyle çok büyük tartışmalara neden oldu. Beraberlikle sonuçlanan ve taraftarları ayağa kaldıran karşılaşmada hakemlere yönelik tepkiler ise oldukça büyük oldu. Karşılaşmanın hakemi Cüneyt Çakır’a yönelik tepkiler sosyal medyadan yağarken, öte yandan Yan Hakem Tarık Ongun ile ilgili olarak ise çok kritik bir iddia ortaya atıldı.

ONGUN’UN ÇOK KOYU BİR FENERBAHÇE TARAFTARI OLDUĞU İDDİA EDİLDİ

Galatasaray – Fenerbahçe derbisine hakemler damga vurmuştu. Başta Cüneyt Çakır olmak üzere yan hakemlere yönelik tepkiler her iki taraftar grubundan da çığ gibi yağarken, yan hakem Tarık Ongun ile ilgili olarak Fenerbahçe taraftarı olduğu iddiası ortaya atıldı. Cüneyt Çakır ile Tarık Ongun’u mercek altına aldıran olayın detayı ise şu şekilde;

Tarık Ongun’a ait eski bir not defterinden ortaya çıkarılan yazıda, Ongun’un koyu bir Fenerbahçe taraftarı olduğu belirtiliyor. Bu yazıya paralel olarak, derbi karşılaşması esnasında Feghouli ile Hasan Ali Kaldırım arasında gerçekleşen mücadelede Galatasaray taraftarları penaltı beklerken, yan hakem bayrağı kaldırmadı. Tarık Ongun’un bayrak kaldırmamasına binaen Cüneyt Çakır ise pozisyona devam edilmesi yönünde karar verdi ve iki hakeme de tepkiler çığ gibi yağdı. İntenete sızdırılan not ile birlikte ise taraftarların tepkisi çığ gibi büyüdü. Yayınlanan not ile ilgili olarak resmi bir açıklama yapılmazken, taraftarlar sosyal medyada Tarık Ongun’u bombardımana tuttu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı