Türkiye’de yaşanan ekonomik durum ile alım gücündeki düşüş hakkında “Gerekirse simit yenecek” açıklamasıyla dikkatleri üzerine çeken oyuncu Hülya Avşar’ın Ahmet Hakan ile rakı masasında çekilen fotoğrafı yeniden gündeme geldi.

Instagram hesabında Hülya Avşar’ın “Seviyorum bu adamı” notu ile paylaştığı fotoğraf ilk olarak sosyal medyada gündeme gelip sonrasında da tüm medyada haber oldu.

Helin Avşar, Tuğçe Tatari Hülya Avşar gazeteci yazar Ahmet Hakan ve Soner Yalçın'la bir balıkçıda bir araya gelerek yemek yemiş ve bunu da o zaman düşünmeden fotoğraf karesine çevirip hatta sosyal medyada da paylaşmıştı. Zaman işte değişiyor.

Avşar, geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin ekonomik durumu hakkında yorumlarda bulunarak "Bu saatten sonra simit mi yiyeceğiz?' falan diyorlar. Gerekirse yenecek ama bu günler de biraz kolay atlatılacak. Biraz bizim bu işi, insanlar olarak bireysel halletmemiz gerekir diye düşünüyorum" şeklinde konuşmuş ve gelen zamlar sonrası nefes almakta zorlanan halk tarafından da, maddi sıkıntılarda intihar eden anneler, babalar, öğretmenler, gençler hatırlatılarak eleştirilmişti.

İlginç olan ise önce bir kadın katili olan Ümitcan Uygun’u güzellemesi ile hatırlanan, sonrasında ise sadece dans ettikleri için Hadise ve Ebru Polat Reynmen'e kafayı takıp, magazin muhabiri bile olmadığı halde yerden yere vuran Ahmet Hakan’ı böyle bir ortamda, böyle karelerle içki sofrasında görmek oldu.

Bu karelerden sonra Ahmet Hakan’ın Mehmet Aslantuğ ve Arzum Onan çifti için “feci sıkıcı" yorumlarını anlamış olduk en azından.