Dünya

Filistin Emniyet Müdürü Tevfik Ebu Naim’e Cuma namazı sonrası suikast!

Filistin Emniyet Müdürü Tevfik Ebu Naim'e Cuma namazı sonrası suikast düzenlendi. Suikast failleri yakayı ele verdi ve idam cezası verildi.

Filistin Gazze bölgesinde Hamas emniyet müdürüne suikast düzenlendi. Gazze Emniyet Müdürü Tevfik Ebu Naim’in aracına konulan bombanın, Cuma namazı sonrasında patlatıldığı öğrenildi. Suikast girişimi sonucu ağır yaralanan Emniyet Müdürü Naim, hastaneye kaldırıldı. Emniyet Genel Müdürü’ne düzenlenen bu saldırıyı henüz hiçbir örgüt üstlenmedi ve Hamas olaya ilişkin resmi açıklama yapmadı.

HAMAS TUGAYLARI KOMUTANI MAZİN FUKAHA SUİKASTE UĞRAMIŞTI

Kassam Tugayları Komutanı Mazin Fukaha, Gazze’de evinin önünde suikaste uğramıştı. Güvenlik güçlerinin yoğun çabası sonrasında da suikasti düzenleyen fail yakayı ele vermişti. Suikast esnasında Fukaha’nın vücuduna 4 kurşun isabet ettiği  söylenmişti.

 Eylemde doğrudan yer alan E.L. ve H.A.’ya asılarak idam cezası verildi. Askeri mahkemenin Ramallah yönetiminde görev yapan A.N. ise kurşuna dizilerek idam edilme cezasına mahkum edildi.

Cezalar açıklandıktan sonra düzenlenen basın toplantısında, idam cezasının kesin olduğu ve temyiz edilmeyeceği ifade edilmişti. Yetkili kurumların onay vermesinin ardından cezaların verileceği de kamuoyuna duyurulmuştu.

ÇOK SAYIDA İSRAİL AJANI YAKAYI ELE VERMİŞTİ

‘’Gazze topraklarında düşmanın güvenlik kanatlarını kesme’’ isimli operasyonda düşman istihbaratına çalışan çok sayıda kişi yakayı ele vermektedir. Operasyonlar sonucunda yakayı ele veren düşman kuvvetlerin çoğunun İsrail ajanı olduğuna dikkat çekildi. Bu anlamda çok sayıda İsrail ajanı da idam edilmiştir. Ülke genelinde yaşanan terör problemini çözebilmek adına hükümet her geçen gün daha kapsamlı projeleri yürürlüğe koymuştur. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı