Eski Kara Kuvvetleri'nde istihbarat teşkilatının başkanı emekli Tuğgeneral Serdar Atasoy, yargılandığı FETÖ/PDY davasında 14 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na (KKK) bağlı istihbarat başkanlığına ataması yapıldıktan sonra FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan eski tuğgeneral Serdar Atasoy, çıkarıldığı karar duruşmasında 14 yıl 2 ay hapis cezasına mahkum edilirken ayrıca 545 bin 820 lira adli para cezasına çarptırıldı.

serdar atasoy

Gözden kaçırmayın

Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı! Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı!

FETÖ/PDY'ye yönelik başlatılan soruşturma kapsamında terör örgütüne üye olması nedeniyle tutuklanan emekli Tuğgeneral Serdar Atasoy, gözaltına alındıktan 'itirafçı' olduğu iddia edilmiş ve Atasoy'un cemaatin gizli sorumluları ile birlikte ankesörlü telefonlarla örgüt üyeleriyle görüştüğü tespit edilmişti. Kara Kuvvetlerine bağlı istihbarat başkanlığına ataması yapılmasından kısa bir süre sonra tutuklanan Serdar Atasoy, bu çerçevede görevine başlamadan emekli edilmişti.

Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar durulmasında ise 'Terör örgütüne üyelik' ve 'resmi belgede sahtecilik' sulamalarının yanı sıra 'kamu kurum ve kuruluşlarında zarara yönelik dolandırıcılık' suçundan hakkında 32,5 yıl hapis cezası istenen Serdar Atasoy, mahkeme heyetinin verdiği kararla 14 yıl 2 ay hapis cezasına mahkum edilirken ayrıca 545 bin 820 lira adli para cezasına çarptırıldı.