FETÖ üyeliğiyle suçlanan Enver Altaylı'nın ceza davasında karar çıktı!

FETÖ'ye üye olmakla suçlanan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın ceza davasında karar çıktı. Altaylı, karar duruşmasında 23 yıl 4 ay hapis cezası aldı.

Gündem 08.11.2021 - 12:04 08.11.2021 - 12:06 Elvan Çıldır

Fethullaçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olmakla suçlanan ve hakkında hazırlanan iddianameyle yargılanması başlatılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın ceza davasında karar çıktı.

Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşma için sanıklardan Enver Altaylı ile Mehmet Barıner tutuklu olarak kaldıkları cezaevinden video konferans aracılığıyla katılırken tutuksuz olarak yargılanan sanık Seda Chamatzoglou da duruşma salonunda hazır bulundu.

enver altaylı

Silahlı terör örgütü üyeliği ve aynı zaman da askeri casusluk suçlamalarından hazırlanan iddianameyle yargılanan Engin Altaylı'nın 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasından 13 yıl 4 ay, 'silahlı terör örgütü üyeliği'ne üye olmak suçundan 10 yıl, toplam 23 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldığı bildirildi.

Sanık Mehmet Barıner'de aynı suçlamalardan toplam 21 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılırken örgüte yardım etmesi nedeniyle suçlanan ve tutuksuz yargılanan sanık Seda Chamatzoglou'nun beraatine karar verildi. Mahkeme, sanıklar Altaylı ve Barıner'in tutukluluk hallerinin devamını kararlaştırdı.
 

Yorumlar