Ekonomi

Fed Başkanı Powell'dan faiz indirimi sinyali!

Amerika Birleşik Devletleri’nde Washington’da Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nde önemli açıklamalarda bulunan ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, ,ekonomik gelişmelerin güçlü bir şekilde yoluna devam ettiğini, istihdam piyasasının güçlü olduğunu ve enflasyonun, komitenin yüzde 2 hedefine doğru ilerlediğini dile getirdi.

ABD EKONOMİSİNİ ETKİLEYEBİLİR

Ayrıca ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, “Buna rağmen son aylarda görünüm üzerindeki belirsizlikler arttı. Özellikle son aylarda önde gelen bazı ekonomilerdeki ivmenin yavaşladığı görülüyor. Bu zayıflama ABD ekonomisini de etkileyebilir. Dahası ticaret gelişmeleri, federal borç tavanı ve Brexit dahil politika meseleleri henüz çözümlenmedi. Bu gelişmeleri dikkatle izlemeye devam ediyoruz. Bunların ABD ekonomisi ve enflasyon üzerindeki etkilerini değerlendirmeye devam edeceğiz.” dedi.

FAİZ İNDİRİMİ SİNYALİ

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın yapmış olduğu açıklamalara göre 30-31 Temmuz’da düzenlenecek olan toplantıda faiz indirimine gidileceği tahmin ediliyor.

TRUMP “GİT” DERSE

ABD Başkanı Donald Trump’ın kendisini görevden alabileceğine dair çıkan tartışmalar hakkında da açıklama yapan ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, “Başkan Trump ‘git’ derse tabii ki gitmem. Kanun, bana 4 sene boyunca bir süre verdi ve ben bu süre boyunca hizmet edeceğim.”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı