Teknoloji

Faturaya Ek Telefon Alanlara Kötü Haber! Telefonlar Kapanacak

GSM hattı üstünden alınan cep telefonları borcu bitmeden satılırsa kısa bir müddet ardından kullanılamayacak vaziyete geliyor.

e-Devlet üstünden bozdurma telefonları anlayabilecek tek düzenin oluşması bekleniyor. Bazı yurttaşların nakit gereksinimlerini karşılamak emeliyle GSM operatörlerinden taksitle aldığı ve ambalajlarını dahi açmadan daha uygun fiyatlı ücrete sattıkları cep telefonları, borcu bitmeden ikinci şahıslara satılamayacak.

Telefoncular da bu tür cihazların alınmaması gerekliliğini söylerken, diğer türlü kısa müddet içinde kullanıma kapatıldığını bildirdi.’Bozdurma’ olarak bilinen böyle telefonların satışları yasaklanmasına karşın hala piyasada sıfır cep telefonu olarak satılıyordu.

Nakit gereksinimlerini gidermek için taksitle aldığı yüksek maliyetli cep telefonlarını pazar değerinden daha uygun fiyatlı fiyatlara satanlara satan vatandaşlara kötü haber geldi.

Böyle telefonların birkaç ay ardından kapanma ihtimalinin yüksek bulunduğu belirtilirken, bunları anlayabilmek için daha tek düzenek henüz oluşturmadığı, fakat yakın vakitte e-Devlet üstünden bozdurma telefonları anlayabilecek tek düzenin oluşmasının beklendiği kaydedildi. Böylece piyasada meydana gelen dolandırıcılığın önüne geçilmesi hedefleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı