Habertürk yazarı Fatih Altaylı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olması durumunda, ikinci tura Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İYİ Parti lideri Meral Akşener'in kalacağını yazdı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, son günlerde sıkça gündeme gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı tartışmalarını değerlendirdi. 

"Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığı sanki giderek ciddiye biniyormuş gibi geliyor." diyen Altaylı, Kılıçdaroğlu'nun aday olması durumunda ilk turda İYİ Parti lideri Akşener'in gerisinde kalacağını söyledi. 

Altaylı, "İlk turda Akşener Kılıçdaroğlu'nu geçer" başlıklı yazısında, şu ifadelere yer verdi; 

Gözden kaçırmayın

Cem Gürdeniz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Şu An Ne İş Yapıyor? Cem Gürdeniz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Şu An Ne İş Yapıyor?

"Eğer böyle bir şey gerçekleşir ve Kılıçdaroğlu kendi adaylığı konusunda ittifak partilerini de ikna ederse olacak olan şudur. Erken bir seçimde AK Parti Genel Başkanı Erdoğan bir kez daha Cumhurbaşkanı seçilir. Hem de muhtemelen ilk turda. Yok eğer Kılıçdaroğlu çıkınca Meral Akşener de aday olursa... O zaman seçim muhtemelen ikinci tura kalır ve ikinci turda Erdoğan ile Akşener karşı karşıya gelir. Böyle bir durumda HDP kilidi açar. İmralı’daki anahtarı da kim kullanır tahmin edin bakalım."

Fatih Altaylı'nın ilgili yazısının tamamını okumak için tıklayın;