Habertürk yazarı Fatih Altaylı, spor medyası için zehir zemberek sözler sarf ederek, bu yıl Bloomberg HT ekranlarındaki Spor Saati adlı bir programda yer almayacağını açıkladı.

Altaylı, "Spor Saati'nde yokum" başlıklı yazısında programa devam etmeme gerekçesini şu sözlerle okuyucularıyla paylaştı; 

"Bunun birkaç nedeni var. Ama asıl nedeni söyleyeyim. Spor medyası diye anılan ama giderek bir pislik havuzuna dönüşen yerde olmak istemiyorum.

Her biri birinin adamı olmuş, çeşitli parasal ilişkilere göre tavır ve görüş değiştirilen, doğrudan çok algıya yönelik hareket edilen, akçeli işlerin döndüğü bir ortamda, bir şeyler söyleyerek bu gibi tiplerle muhatap olmak, aynı ortamdaymış gibi görünmek istemiyorum.

"Onların sesi çıkmıyor"

O seviyeye inmek istemiyorum. Sakın yanlış anlamayın, müthiş spor yazarları, pırıl pırıl tanıdıklarım da var spor yazarları, yorumcuları içinde. Ama onların sesi çıkmıyor.

Ön planda olanlar, konuşulanlar, tartışılanlar, her dakika ekranlarda olanlar onlar değil. Benim kastım sesi çok çıkan ama beş para etmediği halde satılık olanlar.

Futbol dışındaki sporlardan haberi dahi olmayanlar. Onlarla aynı ortamı paylaşmak istemiyorum.

Nedeni budur. Ama Bloomberg HT’de çok eğlenceli bir başka program yapıyorum çarşamba akşamları, adı “Bire Bir”. Arzu ederseniz izleyebilirsiniz."