Bankacılık sistemi son zamanlarda giderek değişmeye başladı. Pek çok vatandaş kredi çekmeden önce bankaların faiz oranlarına bakıyorlar. Bunun için faizsiz kredi araştırmalarının da devam ettiği biliniyor. Her geçen gün biraz daha büyüyen katılım bankacılığı, faiz sistemini tamamen ortadan kaldırarak yeni bir sistem inşa etmeye çalışıyor.

Katılım bankacılığı ile birlikte faizsiz sistem yerine yeni bir sistem kuruluyor. Katılım bankacılığı müşterilerinin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Faiz yerine ticaret yöntemi ile fon kullanımı sağlanıyor.

FAİZSİZ BANKACILIK SİSTEMİ NASIL İŞLİYOR?

Faizsiz bankacılık sistemler her geçen gün büyümeye ve vatandaştan yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Katılım bankacılığında sistem bir malı peşin alıp, müşteriye satarken üzerine belirli oranda kar poyu konulmasına benziyor. Müşteri ile banka arasında buna benzer bir ticari ilişki bulunuyor.

Müşteri ile banka arasında en başta bir kar payı belirlenir ve bu sayede müşteri sonunda ne kadar ücret ödeyeceğini de en başından bilir. Bankaların klasik faiz sürecinden oldukça farklı bir sistemdir.

TÜRKİYE FİNANS BANKASI FAİZSİZ İHTİYAÇ KREDİSİ VERİYOR

türkiye-finans-faizsiz-kredi

Türkiye Finans Bankası son dönemlerde katılım bankacılığı sistemini en iyi uygulayan bankalardan birisidir. Uygun kar oranları ile birlikte hem yüksek faizler ödemeye son verirken hem de müşterinin bütçesine en uygun olan ödeme koşullarını gündeme getirmeye devam ediyor.

Türkiye Finans Bankası sunmuş olduğu ihtiyaç kredisi ile birlikte yüzde 1.59 oranından başlayan kar oranları sunmaya devam ediyor. İhtiyaç kredisinin miktarına göre vade seçenekleri 12, 24 ve 36 ay olarak değişmektedir. Bununla birlikte vade seçeneği yükseldikçe kar oranları da yükselmektedir. 24 ay vade için alınan kar oranı yüzde 1.66 olarak açıklanırken, 36 ay için bu oran yüzde 1.72 oldu.