Özellikle uygunsuz içerik paylaşımı ya da karşı tarafı rahatsız edici bir yorum dolayısıyla Facebook yetkililerinin olaya müdahale etmesi sonucu kapanan hesaplar bir daha açılmamak üzere kapatılmaktadırlar. Bu hesaplar ilk başta askıya alınarak sonrasında tamamen yetkililer tarafından kapatılır.

Uygunsuz davranış sergileyen kullanıcıların hesaplarının kapatılması diğer Facebook kullanıcılarını rahatsız etmemeleri adına yetkililerin almış olduğu bir önlemdir. Bu sebepten ötürü kapatılan hesapların açılması bir nebze zor olabilmektedir. Ancak kapatılan hesapların hiç açılmaması diye bir durum söz konusu değildir. Kapatılan hesaplar belirli prosedürler tamamlandıktan sonra kişilerin yapmış oldukları işlemlere göre yeniden kullanıma açılabilir ve aktif hale gelebilirler. Kapatılan Facebook hesaplarının açılma süresi birkaç gün ya da 1 haftayı bulabilir. Sonrasında aktif olarak kullanılmaya başlandığı andan itibaren yetkililer kişilere bilgilendirme maili göndererek Facebook hesaplarının açıldığını haber verir.

Kapatılan Facebook Hesabı Ne Zaman Açılır?

Kapatılan bir Facebook hesabının açılma süresi kişinin yapmış olduğu uygunsuz davranışa ya da yetkililerin incelemiş olduğu maillerdeki farklı faktörlere bağlıdır. Facebook hesabını yeniden aktif hale getirmek için yetkililere başvuruda bulunan kişilerin başvuruları belirli bir değerlendirme sürecinden geçer. Burada eksik bilgiler tamamlanır, kişilerin hesap hareketleri kontrol edilir. Eğer kullanıcı hareketlerinde karşı tarafı rahatsız edici davranışlar çok sık olarak yer almıyorsa ve kişinin atmış olduğu mailin içerisinde bu hareketi tekrarlayacağına dair bir ibare yer almıyorsa Facebook yetkilileri kişilerin hesaplarını açmaya karar verirler. Verilecek olan bu karar aşamasında kişilerin eski hesaplarını kullanabilmeleri için bir süre beklemeleri gerekmektedir.

Kapatılan Bir Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Kapatılan bir Facebook hesabını açmanın yolu; Facebook dışındaki sitelerde değil direkt facebook.com kendisi ile irtibat kurarak gerçekleştirilmesidir. Yapılması gereken irtibat işlemleri ise belirtilen e-posta adreslerine hesaplarını tekrar aktif hale getirmek isteyen kişilerin bu isteklerini açıkça dile getirdikleri bir mail hazırlayarak göndermeleridir. Burada yapılması gereken işlem aslında çok basittir. Facebook Türkçe dilinde de destek verdiği için şikayetlerin Türkçe mail ile de iletilebilmesi mümkündür. Ancak Facebook kullanıcılarının yabancı olduğu düşünülürse hazırlanacak olan maillerin İngilizce hazırlanmasında fayda vardır. İngilizce olarak hazırlanan içerikler düzenlenerek daha sonrasında aşağıda belirtilen mail adreslerine gönderilir. Süreç içerisinde yetkililer atılan maili inceleyerek hesapların tekrar aktif hale gelmesi konusunda bir karara varırlar. Ancak burada dikkat edilmesi gereken şey isteklerinizi dile getirirken hazırladığınız mailin içeriğinin oldukça iyi ve kendinizi savunur bir şekilde olması gerektiğidir.

facebook-hesap-tumhabercom

Kapatılan Facebook Hesabını  Açmak  İçin Mail Nasıl Hazırlanır

Kapatılan Facebook hesabını açmak için mail yazmak, hesap açtırma işlemleri arasında en etkililerinden birisidir. Gönderilecek mailin oldukça sade bir dille hazırlanması gerekir. Yazılacak olan maildeki cümlelerin abartıdan uzak ve anlaşılır bir biçimde hazırlanması daha kısa sürede cevap alınmasına yardımcı olan en önemli etmenlerden birisi olarak görülür. Gönderilecek olan mailler hem Türkçe hem de İngilizce olarak karşı tarafa iletilebilir. Ancak kullanıcıların yabancı olduğu ve İngilizcenin evrensel bir dil olduğu düşünüldüğünde mailin İngilizce olarak sade bir şekilde hazırlanması daha kolay anlaşılmasına yardımcı olacaktır. Ancak burada önemli olan nokta göndermiş olduğunuz mailin Facebook'a hangi adres ile kayıt olduysanız o mail adresi üzerinden gönderilmesi gerektiğidir. Yetkililer mail adresinizi incelediğinde eğer Facebook adresi üzerinde tanımlı mail adresiniz bulunmuyorsa maile cevap vermeyecektir. Bu da size boşuna zaman ve enerji kaybı yaşatan durumların başında gelir.

Kapatılan Facebook Hesabını Açmak İçin Hangi Adrese Mail Atılır?

Kapatılan Facebook hesabını açmak için mail atılması gereken ilgili adres [email protected] adresidir. Atılan maile karşılık yetkililer size kısa sürede geri dönüş yapacaktır. Yukarıda da belirtildiği gibi dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi attığınız mail adresinin Facebook'a kayıtlı olan mail adresi olmasıdır. Aksi takdirde gönderdiğiniz mail dikkate alınmayacak ve hesabınız aktif hale getirilmeyecektir.

Kimlik Kartı ile Kapatılan Facebook Hesabı 

Kimlik kartı ile kapatılan Facebook hesabını geri alma işlemleri diğer yollara nazaran daha kompleks işlemleri içeren bir süreçtir. Facebook, kullanıcısının siz olduğunuzdan emin olmadığı takdirde Facebook hesabınızı aktif hale getirebilmeniz için sizden T.C. kimlik numaranızı ya da kimlik kartınızın bilgilerini isteyerek Facebook hesabınızı aktif hale getirir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli durum resmi bir site olmadıkça herhangi bir şekilde kendi kimlik bilgilerinizi paylaşmamanız gerektiğidir. Bu yüzden riski olan kimlik ile facebook kapanan hesap açma işlemi kullanmaktansa yukarıda açıklanan hesabınızın aktif hale getirilmesini sağlayan ancak daha kolay bir yöntem olan mail atmak sizin için daha sağlıklı bir yöntem olacaktır.