Gündem

EYT’liler Başkent Ankara’yı inletti!

Türkiye’de son 20 yılın en büyük sorunu hale gelen Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Başkent Ankara’da düzenledikleri eylemle sıkıntılarını duyurmaya çalıştı.

Türkiye genelinde binlerce kişi Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) olarak seslerini getirmeye çalışıyordu. Son olarak Ankara’da eylem yapma kararı alan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) gerçekleştirdikleri eylemle Başkent Ankara’yı inletti.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen eyleme  Anadolu Meydanı’nda Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) katıldı.

YAVAŞ’TAN EYT’LİLERİ SEVİNDİREN AÇIKLAMA!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Anlaşılmaz bir şekilde hala Belediye Meclisi’ne soruyorlar, ‘EYT’lilerin işi ne oldu?’ diye. Bu sorunun muhatabı biliyorsunuz Meclis’tir, Meclis’te söz verip bunu yapmayanlardır. Eğer 31 Aralık 2019’dan itibaren genel sağlık sigortası primleriniz yatırılmazsa, Ankara’da yaşayanların genel sağlık sigorta primlerini biz yatıracağız, bu kadar basit. Mağdur olup, belediyeden gerek eğitim gerek başka konularda yardım isteyenler olursa da kapımız sonuna kadar açık, Ankara Büyükşehir Belediyesi sizin emrinizdedir.” Dedi.

KENDİ HAKLARIMIZ İÇİN MÜCADELE ETMEDİK

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, “Bizim yasallığımızı, verdiğimiz hak mücadelesini tartışmaya açmak demokrasiye aykırıdır. Biz bu 20 yılda sadece kendi haklarımız için mücadele etmedik. Biz bu mücadelemizle insanlarımızın demokratik bir tavır gösterebileceğini televizyonlardan, gazetelerden ve sosyal medyadan dünyaya gösterdik. Bundan sonra da göstermeye kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

TUMHABER.COM

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı