Yaşam

EYT Son Durum Bekleniyor! Erken Emeklilikte Yaşa Takılanların Gözü Yeni EYT Gelişmelerinde!

Hizmet gün sayısını dolduran kişiler emekliliğini beklemeye devam ediyor. Hizmet süresi SGK’dan dolmuş olmasına rağmen henüz emeklilik yaşına varamayan insanların emekliliği askıda kalmaya halen devam ediyor. Konu ile alakalı olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu bir açıklama yaptı.

Kadınların 58, erkeklerin de 60 yaşında emekliliğin kazanması ile alakalı olarak bir çalışma yapılacağının sinyalini veren Sarıeroğlu 3 yıldır gündemde olan konuya bir netlik kazandırmak istediklerini belirtti. Yeni bakan Sarıeroğlu konunun nasıl bir şekilde netlik kazanacağı ile alakalı olarak da bir ipucu vermedi. Uzun süredir erken yaşta emekliliği bekleyen kişiler için bir umut kaynağı olan bu açıklama ile birlikte herkes beklemeye koyulmuş durumda.

Öte yandan devletin erken yaş emekliliğini gündeme getirebilmesi için yıllık olarak 450 milyar liralık bir maliyeti göze alması gerektiği daha önce açıklanmıştı. Oldukça fazla olan bu miktarı karşılamak devlet bütçesinde zorluk anlamına geliyor. Mevcut emeklilere şu anda öndenen yıllık para ise 20 milyar TL olarak baz alınıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı