Gündem

EYT son dakika gelişme! Cumhurbaşkanı Erdoğan o ismi görevlendirdi! 2019 EYT

Ülke gündeminde seslerini yaptıkları eylemlerle duyuran Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ı sevindirecek son dakika gelişmesi yaşandı.

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR ANKARA’DA SESLERİNİ DUYURDU

Geçtiğimiz günlerde Başkent Ankara’da seslerini duyuran Emeklilikte Yaşa Takılanlar hakkında Milliyet Gazetesi yazarı TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emeklilikte yaşa takılanların (EYT) durumuyla ilgili Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin’i görevlendirdiğini açıkladı.

BİR FORMÜL ÜRETİLMESİ İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Emeklilikte Yaşa Takılanlarla ilgili olarak dikkat çeken açıklamalarda bulunan Milliyet Gazetesi yazarı TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç, bu konuda bir formül üretilmesi için düğmeye basıldığını açıkladı.

SGK İLE GÖRÜŞECEK

“Son dönemde bir gelişme oldu. Cumhurbaşkanımız Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin’i görevlendirdi.” Açıklaması yapan Milliyet Gazetesi yazarı TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç, “EYT’lerin düşüncelerini alacak, SGK ile görüşecek. Geçenlerde kendisiyle konuştum. Bu konuda bir formül üreteceğiz, üzerinde çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın talimatı var. Somut bir adım atılmış oldu. Umarım karşılıklı görüşmelerle bu iş bir noktaya gelir, çözüme ulaşır. Bu mağduriyetin giderilmesi gerekiyor.” İfadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı