Milyonlarca insanın merakla beklediği bir haber üzerine açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret konusunda gelecek hafta açıklama yapacaklarını belirterek EYT, 3600 ek göstergenin de gündemlerinde olduğunu söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, dün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nda ele alınan asgari ücret, EYT, 3600 ek gösterge konularıyla ilgili değerlendirmeye alınan son gelişmeleri basınla paylaştı. EYT konusunda çalışmalarına devam ettiklerini ve bununla ilgili karar aşamasına geldiklerinde kamuoyu ile paylaşacaklarını belirten Bakan Bilgin, ilk olarak asgari ücret ve 3600 ek göstergeyi bitirmeyi düşündüklerini ve bu konularla ilgili ayrıntıları da önümüzdeki hafta düzenlenecek olan 'Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısı'nda açıklayacağını duyurdu.

vedat bilgin

Gözden kaçırmayın

Survivor All Star'daki Kadına Şiddet İddiası İçin Emniyet ve RTUK Devreye Giriyor: Hani Kadın Beyanı Esastı? Survivor All Star'daki Kadına Şiddet İddiası İçin Emniyet ve RTUK Devreye Giriyor: Hani Kadın Beyanı Esastı?

Bakan Bilgin, asgari ücretle ilgili tespit komisyonunun Aralık ayında toplanacağını ve o tarihte yeni asgari ücret zammıyla ilgili alınan kararı duyuracaklarını belirterek asgari ücrette yer alan gelir vergisi kesintilerine yönelik alternatif çalışmaların da gündemlerinde olduğunu, farklı vergi modelleri ile birlikte yeni düzenlemelere ilişkin çalışmaların da yürütüldüğünü kaydetti.