Toplum tarafından o veya bu şekilde önemli bir kurum olan evlilik, aslında çoğumuzun gözünde aslında bir gereklilik. Nedeni ne olursa olsun kimse yalnız kalmak istemiyor ve bu anlamda toplum tarafından bize öğretildiği şekilde evlenmek sırf sadece bu sebeple bile içten içe yalnız kalmamak adına peşinde koştuğumuz bir eylem.

Ancak toplum kurallarının insanlar olarak bize evlilik dışında ama evlilik ile ilgili olarak öğrettiği ve dayattığı bir şey daha var ki o da “evlenme teklifi”

Evlenme teklifi özellikle tüketim toplumuna dönüştüğümüz şu günlerde ve özellikle instagram gibi sosyal medya etkisi sayesinde gösterişe olan tutkumuz ile bir tabu durumuna gelmiş durumda.

Evlenme teklifinin en pahalısı, en farklısı, en şaşaalısı makbuldür ya hani, bir makbul durumu daha var öğrendiğimiz o da evlenme teklifinin erkekten gelmesi gerekliliğidir.

Ancak bu ezberi Bursa'da yaşayan Nilay Bay isimli büyük insan yıktı. Nilay Bay çok cesur ve takdirlik bir hareketle 5 aydır birlikte olduğu erkek arkadaşı Muratcan Sarı'ya teknede evlenme teklifi yaptı.

Herkese “bu ne büyük bir özgüven” diye düşündüren harika kadın Nilay Bay, resmen bir ezberi bomba etkisi ile bozdu çünkü bunu kayıtlara alıp, dosta düşmana gönderdi bile.

“Aslında kimin evlilik teklif ettiği hiç önemli değil. Evlenmek isteyen genç kızlara tavsiyem böyle bir evlilik teklifi hayal ediyorlarsa kendileri organize edip kendileri teklif etsinler. İşi karşı tarafa bırakmasınlar. Dünyanın güçlü ve cesur kadınlara ihtiyacı var. Her genç kız hayalini kendisi gerçekleştirebilir. Başkasına ihtiyaç yok.” Diyen Nilay Bay herkesin hayranlığını topladı.

Ayrıca “Ben genç kızlık hayalimi gerçekleştirdim. Bunu yaparken de en büyük destekçim ailem oldu her zaman” diyerek herkesi kendisine ve ailesine özendiren harika kadın Nilay Bay’ı herkesin alkışladığına yemin edebiliriz ama ispatlayamayız.

Hayatının sürprizini yaşadığın anlatan şanslı erkek Muratcan Sarı ise, “Hiç böyle bir şey beklemiyordum…Benimle evlenir misin? diye sorunca evet dedim. Bence bu bizim için özel bir andı. Hayatımız boyunca unutamayacağımız bir anı olarak kalacak” sözleri ile yaşadığı harika olayı anlattı.

evlenmek-mi-evlenmemek-mi

Ne diyelim ki? Siz de evlenmek istiyorsanız hiç beklemeyin ve hiç ama hiç tribe de girmeyin. Zira biz çıkma teklifi tabusunun yıkılmasından sonra Nilay Bay’ın da “evlilik teklifi” tabusunu artık yerle bir ettiğine eminiz ki zira zamanı gelmişti. Ellerine ve yüreğine sağlık harika kadın Nilay Bay! Tebrik ediyoruz hem kendisini hem de çok ama çok şanslı olan sevgilisini. Mutlulukları daim olsun!